Kolizja drogowa z udziałem trzech pojazdów

W zeszłym tygodniu łosicka policja podejmowała działania w następujących zdarzeniach:

Kradzież paliwa
W okresie 8 – 12 lipca 2017 roku w miejscowości Serpelice, nieznany sprawca z niezabezpieczonego garażu dokonał kradzieży 180 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony, 39 letni mieszkaniec gminy Sarnaki oszacował wartość strat na kwotę 720 złotych.

Wypadek drogowy  
12 lipca  2017 roku na trasie DK-19 w miejscowości Chlebczyn, 47 letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, kierując samochodem marki Toyota podczas dojeżdżania do przejazdu kolejowego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją samochodu marki Skoda przez co najechała na tył tego pojazdu. Na skutek wypadku obrażeń ciała doznał, 21 letni kierowca Skody. Oboje kierujący byli trzeźwi. Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia.

Nietrzeźwy kierujący  
13 lipca 2017 roku w miejscowości Franopol doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że w samochód marki Audi, który zatrzymał się na skrzyżowaniu skręcając w lewo uderzył jadący za nim pojazd marki Mazda. Na te pojazdy najechał kolejny samochód marki Audi. Kierujący tym pojazdem, 35 letni mieszkaniec powiatu parczewskiego znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozostali kierujący byli trzeźwi, nikt z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierujący Mazdą został ukarany mandatem karnym, natomiast kierujący Audi odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

Zdarzenie drogowe
13 lipca 2017 roku na trasie DK-19 Łosice Mszanna, obywatel Ukrainy, kierując samochodem osobowym marki Peugeot  podczas manewru wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doprowadził do zdarzenia z dwoma samochodami ciężarowymi. Żaden uczestnik zdarzenia nie doznał obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został na miejscu ukarany grzywną w drodze postępowania mandatowego.

asp. sztab. Tomasz Zozula