Kolejna nielegalna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

0
2058

Nawet osiem lat pozbawienia wolności może grozić 31-letniemu mieszkańcowi powiatu, który prowadził nielegalną plantację konopi indyjskich na jednej z prywatnych działek w gminie Platerów. Mężczyzna zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

– W weekend funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się na prywatnej działce na terenie gminy Platerów. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 123 rośliny. Wyniki badań chemicznych potwierdziły, że ujawnione rośliny to zakazane prawem konopie indyjskie – informuje mł. asp. Nina Zaniewicz, oficer prasowa KPP w Łosicach. – Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 31-letniego mężczyznę z powiatu łosickiego, który w trakcie wizyty mundurowych właśnie doglądał swoich roślin. Plantacja była prowadzona profesjonalnie, były rozprowadzone nawodnienia i sprzęt potrzebny do pielęgnacji. Na dodatek mężczyzna w domu również posiadał zakazane substancje. W sumie ponad 20 gramów marihuany. Z uprawianych roślin można było by uzyskać ponad 2,5 kg gotowego do wprowadzenia na rynek suszu – dodaje Nina Zaniewicz.

Jak podkreśla mł. asp. Nina Zaniewicz zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Uprawa konopi, innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.