Klimat na czytanie

0
126

Już po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach włączyła się w obchody ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego, w imprezie stacjonarnie mogła uczestniczyć tylko część czytelników. Reszcie przygotowano zestawy zadań do samodzielnego wykonania w domu, oraz linki z hasłem do odtwarzanego filmu.

– W czasie, gdy czytanie książek jest najbezpieczniejszą formą kontaktu z kulturą świętowaliśmy tę wyjątkową noc bezpiecznie, ale razem. – mówi kierowniczka biblioteki Anna Czerko. – Wprawdzie nie wszyscy chętni mogli w sposób tradycyjny wziąć udział w zabawie, ale i dla nich przygotowałyśmy dość bogaty program.

Wśród zestawów zadań do samodzielnego wykonania znalazły się ćwiczenia na spostrzegawczość, krzyżówki, wykreślanki i labirynty. Punktem kulminacyjnym było biblioteczne kino familijne i projekcja filmu pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”, w reż. Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts”.

Uczestnicy stacjonarnej Nocy Bibliotek wzięli dodatkowo udział w konkursie na spostrzegawczość, podczas którego musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Najlepsza okazała się Kaja Kęcel, miejsce II zajął Antoni Maksymiuk, III był Marcel Kucewicz.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.