Kino – repertuar

[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
RÓŻA
3, 4, 5. IV. – godz. 17:00
Dramat. Polska, 2012. Reż. Wojciech Smarzowski. Wyst.: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Kinga Preis, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Edward Dziędziel. Dozwolony od 18 lat. Czas projekcji 98 min.
[/box]

Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nieprzyznaje, potrzebuje czegoś więcej – przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności… Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość… niemożliwa?

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]

[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
W CIEMNOŚCI
12, 13, 14, 15, 16. IV. – godz. 17:00

Projekcje zorganizowane dla szkół:
12, 13, 16. IV. – godz. 8.30, 11.15

Dramat, wojenny. Francja, Kanada, Niemcy, Polska, 2012. Reż. Agnieszka Holland. Wyst.: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Marcin Bosak, Krzysztof Skonieczny, Kinga Preis. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 145 min.
[/box]

Dramat, wojenny. Francja, Kanada, Niemcy, Polska, 2012. Reż. Agnieszka Holland. Wyst.: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Marcin Bosak, Krzysztof Skonieczny, Kinga Preis. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 145 min.

Katolik… grzesznik… drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa – przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]

[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
JAK UPOLOWAĆ FACETA
18, 19, 23. IV. – godz. 17:00
Komedia romantyczna. USA, 2012. Reż. Julie Anne Robinson. Wyst.: Katherine Heigl, Patric Fischler, Jason O’Mara, Daniel Sunjata, John Leguizamo, Debbie Reynolds. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 92 min.
[/box]

Adaptacja bestsellerowej powieści Janet Evanovich. 30-letnia Stephanie Plum (Katherine Heigl), to mieszkanka New Jersey, która została niedawno zwolniona z praca i jest świeżo po rozwodzie. Spłukana i zdesperowana, prosi swego kuzyna Vinniego (Patrick Fischler), by dał jej szanse zarobić szybką gotówkę jako łowca nagród. Jej pierwszym zadaniem jest wytropienie lokalnego policjanta Joe Morelli (Jason O’Mara), poszukiwanego za morderstwo. Okazuje się nim ten sam mężczyzna, który w szkole średniej złamał jej serce. Z pomocą przyjaciół i najlepszego łowcy w biznesie Rangera (Daniel Sunjata), Stephanie staje się twardym przeciwnikiem i uczy się jak nie wypaść z gry.

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]

[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
Dziennik zakrapiany rumem
24, 25, 26. II. – godz. 17:00
Dramat. USA, 2011. Reż. Bruce Robinson. Wyst.: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Amber Heard, Michael Rispoli, Richard Jenkins. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 120 min.
[/box]

Paul Kemp (Depp) porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju rajskiej wyspy Portoryko i przyjmuje posadę dziennikarza w lokalnej gazecie, prowadzonej przez sponiewieranego przez życie redaktora Lottermana (Richard Jenkins). Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault (Amber Heard). Problem w tym, że dziewczyna zaręczona jest z amerykańskim przedsiębiorcą (Aaron Eckhart), który planuje przemienić wyspę w swoje prywatne eldorado. Uwikłany przez rywala w perfidną intrygę Paul stanie przed trudnym wyborem: poświęcić dziennikarską niezależność dla pieniędzy, czy z pomocą ekscentrycznych kompanów od kieliszka uratować się przed (nie tylko moralnym) kacem i skompromitować pazernego biznesmena.

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]
[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
LISTY DO M.
17, 18, 19. II. – godz. 17:00
Komedia romantyczna. Polska, 2011. Reż. Mitja Okorn. Wyst.: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Katarzyna Bujakiewicz. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 116 min.
[/box]

Przez lata kobiety wylewały łzy razem z Bridget Jones, zakochiwały się na zabój w Hugh Grancie i śmiały się, nawet kiedy w perspektywie czterech wesel pojawiał się pogrzeb. Teraz czas na film „Listy do M.”, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, RomaGąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska pokażą, jak kochać, w najbardziej romantycznym przeboju tego roku.

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]
[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
Pokaż kotku, co masz w środku
10, 11, 14. II. – godz. 17:00
12. II. – godz. 17:30

Komedia. Polska, 2011. Reż. Sławomir Kryński. Wyst.: Jacek Burusiński, Jan Frycz, Małgorzata Buczkowska, Krzysztof Stelmaszyk, Marian Dziędziel, Jacek Braciak, Sławomir Orzechowski. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 90 min.
[/box]

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i… zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się jednocześnie z natrętnym adoratorem (Jacek Braciak) swojej żony (Iwona Wszołkówna) oraz brzemiennym w skutki romansem nastoletniej córki (debiutująca Delfina Wilkońska). Zygmunt szuka pomocy u zaprzyjaźnionego doktora (Jan Frycz), jednak ten zajęty jest flirtowaniem z ponętną pielęgniarką (Małgorzata Buczkowska-Szlenkier). Jakby tego było mało, komediową intrygę zagmatwają jeszcze – seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami (Maja Bohosiewicz), łasy na pieniądze i wdzięki niewieście specjalista od drzew (Sławomir Orzechowski), dociekliwy ksiądz (Władysław Kowalski), wielki szu wśród adwokatów (Jan Nowicki), szef stacji benzynowej zawsze na gazie (Andrzej Grabowski) i pewna tajemnicza postać w kolorowym sweterku, której poczynania zaskoczą każdego. Myślałeś, że widziałeś już wszystko? To nie tak jak myślisz, kotku…

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]

[one_fourth]

[/one_fourth]

[three_fourth_last]
[box style=”4″]
Coś
3, 4, 5. II. – godz. 17:00
Horror. Kanada, USA, 2011. Reż. Matthijs van Heijningen Jr. Wyst.: Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton, Urlich Thomsen, Eric Christian Olsen. Dozwolony od 15 lat. Czas projekcji 103 min.
[/box]

Twórcy „Świtu żywych trupów” oraz „Oszukać przeznaczenie 5” wracają na Antarktydę, by przedstawić dramatyczne wydarzenia poprzedzające atak pozaziemskiego monstrum na bazę amerykańskich naukowców. Gdy pod pokrywą lodową odnaleziony zostaje gigantyczny pojazd kosmiczny, światowej sławy naukowiec Sander Halvorson (Ulrich Thomsen) zrobi wszystko, by przypisać sobie wiekopomne znalezisko. Początkowo tylko młoda badaczka Kate Lloyd (wschodząca gwiazda Hollywood Mary Elizabeth Winstead) oraz pilot Sam Carter (Joel Edgerton) alarmują przed zagrożeniem ze strony tajemniczego pasażera pojazdu, który posiadł zdolność przybierania kształtów innych organizmów i może się podszywać pod każdego z mieszkańców bazy. Największe odkrycie ludzkości może okazać się początkiem jej zagłady…

[/three_fourth_last]
[hr_dotted]