Kijów w Platerowie

2
3

W Platerowie gościli wychowankowie rodzinnego domu dziecka w Kijowie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, pobyt młodych kijowian dostarczył obu stronom spotkania wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Dokąd zabrać? Co pokazać? – zastanawiała się Alicja Zienkiewicz, nauczycielka ZPO w Platerowie – Do jakich spotkań doprowadzić, by po tygodniowym pobycie na Podlasiu obcokrajowiec mógł w swej ojczyźnie  przedstawić nas jako ludzi aktywnych, twórczych, pracowitych i gościnnych?

Może zrobić tak..!? – pomyślała nauczycielka.

Dzięki zaangażowaniu pewnych osób i instytucji (dyrekcja, nauczyciele, pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie, przedstawiciele Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, MOW Czuchów Pieńki, artyści, rodzice-mieszkańcy gminy), udało się przedstawić naszą małą ojczyznę w sposób mądry i atrakcyjny. Przebywające u nas dzieci z kijowskiego rodzinnego domu dziecka „Дитячий будинок сімейного типу родини Валентини Вовк” zabraliśmy na wzgórze zamkowe w Mielniku  i  do cudownego źródełka na Grabarce, na zwiedzanie  stolicy  oraz  w przestrzeń Festiwalu Land Art w Bublu Starym, na quest po Platerowie, a także  na spacer brzegiem starorzecza Bugu w pobliżu Nepli, gdzie wiedziony przez mieszkańca Krzyczewa wędrowiec – zdoła dotrzeć do kamiennej baby.

Dzieci dowiedziały się, jak wygląda polska szkoła, jakie zajęcia organizuje GOK w Platerowie oraz jak przebiega nauka w MOW Czuchów Pieńki.

Odbyły się warsztaty (robienia świec, tworzenia witraży metodą Tiffany’ego oraz lepienia ozdób z gliny) z artystami stale ze szkołą współpracującymi: Eweliną Siemieniuk oraz Danielem Ludwiczukiem, w którego pracowni i ogrodzie  młodzi kijowianie spędzili długie godziny. Również inny artysta – zaprzyjaźniony ze szkołą za sprawą plenerów malarsko-rzeźbiarskich od lat w Platerowie organizowanych – Marek Jędrych otworzył progi swego domostwa dla ciekawych jego twórczości Ukraińców.

Integracja poprzez warsztaty teatralne zaszła za sprawą Agnieszki Agapow i jej grupy teatralnej. A do zapoznania z życiem typowej – zakładam (!)  – podlaskiej rodziny doszło dzięki pobytowi dzieci w naszych domach, gdzie oprócz „zakwaterowania i wyżywienia” zorganizowaliśmy im gry, zabawy, rodzinne spotkania oraz przejażdżki po okolicy. – relacjonowała pobyt kijowian Alicja Zienkiewicz. – Kilka dni – a tyle wrażeń! Wszystkim, którzy przyczynili się do dostarczenia ich Ukraińcom-dziękujemy! – dodała nauczycielka.

A.Z.Z.
fot. A. Agapow, Тетяна Ягодкіна, A.Z.Z.
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Niezawodna i gwarantowana oferta kredytowa.
Gość
Niezawodna i gwarantowana oferta kredytowa.

Niezawodna i gwarantowana oferta kredytowa.

W celu poprawy warunków życia ludzi i walki z brakiem bezpieczeństwa w dzisiejszym systemie finansowym, udzielamy wiarygodnych pożyczek od 5.000 euro do 50.000.000 euro z roczną stopą procentową wynosi 2,5%. Gwarantujemy pewność prawną i zadowolenie klienta. Warunki są bardzo korzystne i równe dla wszystkich, niezależnie od potrzeby. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami: E-mail: raimobrun00@gmail.com

oferta kredytowa między poważną osobą
Gość
oferta kredytowa między poważną osobą

Szybka reakcja: pożyczki i finansowanie;
Witam, jestem osobą fizyczną, która oferuje do wszystkich poważnych osób międzynarodowych pożyczek na kwotę między 5 000 i 50 000 000 euro, których oprocentowanie wynosi 2% rocznie. I zapewniają pożyczki finansowe, pożyczki na nieruchomości, pożyczki inwestycyjne, Auto pożyczki, pożyczki osobistej. Jestem dostępny do zaspokojenia moich klientów bez protokołu w ciągu 24 godzin.
Kontakt: raimobrun00@gmail.com