Kierował kompletnie pijany

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymane prawo jazdy
27 lutego 2018 roku w miejscowości Horoszki Duże łosiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, 46 letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Kierujący samochodem marki Volkswagen przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 83 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz został ukarany grzywną w drodze postępowania mandatowego.

Kierowanie bez uprawnień
1 marca 2018 roku w miejscowości Sarnaki, 31 letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego kierował po drodze publicznej samochodem ciężarowym marki Iveco pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolizja drogowa z nietrzeźwym kierującym
2 marca 2018 roku w miejscowości Stara Kornica, 30 letni mieszkaniec tej gminy kierując samochodem osobowym marki Citroen uderzył w znaki na wysepce przy cmentarzu, a następnie uciekając z miejsca kolizji stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Policjanci poddali kierującego badaniu na stan trzeźwości z wynikiem 2,66 promila alkoholu w organizmie oraz ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolizja drogowa
4 marca 2018 roku na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Puczyce kierująca Fiatem Punto, 65 letnia mieszkanka Warszawy jadąc drogą podporządkowaną nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo trasą DK-19 pojazdowi marki Nissan, którym kierował 33 letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Oboje kierujący w czasie zdarzenia byli trzeźwi, żadne z nich nie doznało obrażeń. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

asp. sztab. Tomasz Zozula