Kiermasz Wielkanocny

0
455

Palmy wielkanocne, stroiki, domowej roboty wypieki i potrawy to tylko niektóre z artykułów jakie można było kupić podczas Łosickiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w sobotę 27 marca w Parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka.

Łosiczanie przyzwyczaili się już, że w okolicach świąt Wielkanocnych mogli spotkać się na okolicznościowym jarmarku, nabyć tam bogato zdobione palemki czy stroiki świąteczne, a także pokosztować wiktuałów przygotowanych przez członkinie kół gospodyń wiejskich jak również wyrobów okolicznych gospodarzy.

Niestety stan epidemii i względy bezpieczeństwa nie pozwoliły na organizację tradycyjnego, dużego jarmarku, okraszonego mnóstwem wydarzeń towarzyszących. Toteż tegoroczna edycja odbyła się w nieco zmienionej formule i była jedynie namiastką prawdziwego jarmarku – za którym wszyscy mieszkańcy tęsknią.

W sobotni poranek, w centrum miasta w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka stanęło stoisko Grupy Nieformalnej Szalone Niemojki oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Świniarowie. Stoły zapełniły się palmami i stroikami wielkanocnymi, nie zabrakło też pierogów z różnym nadzieniem, pasztetów, ciast i ciasteczek, babek i mazurków. Można było również kupić przepyszne i cieplutkie kołacze węgierskie.

Dodatkowo gospodynie z grupy „Szalone Niemojki” zbierały pieniądze na leczenie Antosi Dąbrowskiej, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Przypominamy, że na leczenie tej małej dzielnej wojowniczki potrzeba ponad 9 mln zł. Mieszkańcy powiatu z wielkim zaangażowaniem wspierają rodziców dziewczynki w zebraniu tej astronomicznej kwoty.

Fot. Aleksandra Bartoszuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.