Karawana czyli Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

0
0

Kolejny już raz podczas wakacji na Mazowsze wyrusza Karawana czyli Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Karawana to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. 4 sierpnia Karawana przyjedzie do Łosic, a 5 sierpnia do Olszanki.

– Karawana to cykl jednodniowych wydarzeń artystycznych, realizowanych latem, w małych miejscowościach. Celem projektu jest pokazanie wartościowych i wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej – mówi koordynator projektu, Anna Mizińska.

Głównymi adresatami Karawany są dzieci i młodzież, które nie wyjeżdżają na wakacje. Faktycznie jednak uczestnikami wydarzeń festiwalu są całe rodziny.

W programie całodniowego festiwalu znajdują się min.: spektakle profesjonalnych teatrów ulicznych, działania teatralne i parateatralne (pantomima, performance, drama), działania plastyczne (tworzenie strojów scenicznych, kukiełek, scenografii), gry zręcznościowe i wielkogabarytowe zabawki, zabawy cyrkowe oraz działania aktorów i animatorów.

Ponadto Karawana jest okazją do prezentacji osiągnięć artystycznych miejscowych wykonawców. W realizację projektu są zaangażowane lokalne władze samorządowe, instytucje kultury i lokalna społeczność. Stałym partnerem w przygotowaniu i zrealizowaniu programu Karawany jest Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA i Stowarzyszenie Scena 96.

Karawana odwiedzi Łosice 4 sierpnia a 5 sierpnia zawita do Olszanki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.