Jedna osoba z terenu powiatu hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19

1
630

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach z dnia 31.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu łosickiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.03.2020 r.

Obecnie 73 osoby z terenu powiatu są objęte kwarantanną domową, w tym 13 objęto kwarantanną w ostatniej dobie. Nadzorem  epidemiologicznym również objęte zostały 73 osoby, w tym 3 w ostatniej dobie. Jedna osoba jest obecnie hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizacja nastąpiła w ostatniej dobie.

Na dzień dzisiejszy nie mamy na terenie powiatu żadnych potwierdzonych laboratoryjnie zachorowań, osób które wyzdrowiały ani zmarły na COVID-19.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego : +48 22 523 88 80 .

1 KOMENTARZ

Comments are closed.