Jazz w stodole to nazwa projektu muzycznego, który od kilku lat z powodzeniem odbywa się w miejscowości Chłopków (gm. Platerów). Tegoroczne wydarzenie odbyło się w ramach projektu “Sztuka w opłotkach”.

W starej, zaadoptowanej na potrzeby występów artystycznych stodole, w malowniczej posiadłości pod lasem odbywają się spotkania jazzowe, które z roku na rok gromadzą coraz większą rzeszę fanów. Na chłopkowskiej scenie, tym razem goszczono czterech młodych, utalentowanych muzyków jazzowych – saksofonistę Szymona Bońkowskiego, gitarzystę Błażeja Ludwiczuka, gitarzystę basowego Wojtka Stanisza i perkusistę Jana Szkudlarka, którzy obok znanych standardów jazzowych zaprezentowali podczas koncertu własne kompozycje i aranżacje.

Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji społeczności artystycznej z miłośnikami sztuki i kultury, to także wyjątkowe spotkanie koneserów muzyki granej na żywo. Klimat starej stodoły pod lasem potęguje wyjątkowość całego projektu, dodatkowego smaku dodaje obowiązkowy kilkuset metrowy spacer polną drogą. Do podleśnej posiadłości prowadzi bowiem jedynie pełna wyboi polna dróżka, która jest poza zasięgiem aut osobowych.