Interwencje KPP w Łosicach

0
6

W okresie od 14 do 20 października łosicka policja interweniowała  w następujących zdarzeniach.

Nagły zgon
W dniu 17 października 2013r. w miejscowości Patków w domu mieszkalnym ujawniono zwłoki 44 letniego mieszkańca tej wsi. Policjanci na miejscu zdarzenia wykluczyli udział osób trzecich. Ciało na polecenie prokuratora zabezpieczono w prosektorium Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Nietrzeźwy kierujący
W dniu 18 października 2013r. w miejscowości Wólka Nosowska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierujący 23 letni mieszkaniec gm. Stara Kornica znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kradzież mienia
W okresie 19/20 października 2013r. w miejscowości Zakrze nieznany sprawca dokonał kradzieży agregaty prądotwórczego o wartości 3000 złotych na szkodę 49 letniej mieszkanki gm. Łosice. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Nielegalne polowanie
W dniu 20 października w miejscowości Mierzwice Stare dwóch myśliwych z terenu gm. Sarnaki w wieku 34 i 59 lat prowadziło polowanie na kaczki krzyżówki nie posiadając wymaganego do tego pozwolenia. W trakcie tych czynności dokonali postrzału trzech kaczek na szkodę Koła Miłośników Łowiectwa w Warszawie. Wartość strat nie została jeszcze ustalona.

Kontrabanda
W 20 października 2013r. w miejscowości Popławy policjanci do zwalczania przestępczości gospodarczej Wydziału Kryminalnego łosickiej policji zatrzymali do kontroli samochód marki Opel w którym ujawnili i zabezpieczyli 3480 paczek papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. W trakcie czynności zostały zatrzymane dwie osoby poruszające się tym pojazdem, 28 letnia mieszkanka Ciechanowca i 28 letni mieszkaniec Warszawy. Wartość zabezpieczonych papierosów to około 30 tysięcy złotych.

DSC_0449 DSC_0450

opracował asp. Tomasz Zozula
KPP Łosice