Informacja okresowa PSP 12.05.2013

0
1

KOMENDA POWIATOWA
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

w Łosicach

08-200 Łosice  ul. Kolejowa 2A tel/fax 3572241

Łosice, dnia 12.05.2013 r.

PR 5541/18/2013

INFORMACJA

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach o sytuacji pożarowej i udziale straży pożarnych w różnych zdarzeniach w dniach: 06.05.2013 – 12.05.2013 r. na terenie powiatu łosickiego.

Straż pożarna interweniowała w 8 zdarzeniach, w tym:

 

Pożarów ogółem – 3

wg. wielkości wg. obiektów
Mały

3

Środki transportu

Średni

Ob. mieszkalne

Duży   Uprawy, rolnictwo

3

B. duży   Inne

 

W działaniach związanych z pożarami brało udział: zastępów – 5

                                                                 w składzie: strażaków – 20

Miejscowych zagrożeń ogółem – 4

wg. wielkości wg. obiektów
Małe

Silne wiatry

Lokalne

4

Środki transportu

2

Średnie

Przybory wody

    Opady śniegu

    Inne

2

 

W działaniach związanych z miejscowymi zagrożeniami brało udział: zastępów – 4
w składzie: strażaków – 15

Alarmów fałszywych ogółem – 1, w tym  w dobrej wierze -1,   złośliwy – 0

Poszkodowani ogółem – 1, w tym: śmiertelne – 0, ranni – 1

Straty –   10 tys. zł

Uratowane mienie – 0 tys. zł

Zdarzenia na poszczególnych gminach

 

Gmina

Łosice

Platerów

Stara

Kornica

Olszanka

Huszlew

Sarnaki

Pożary

2

1

Miej. zagrożenia

2

1

1

Al. fałszywe

1

 

Ważniejsze zdarzenia :

 

W dniu 06.05.2013 PSK Łosice otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Chotycze na drodze wojewódzkiej nr.698. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w rowie stoi Skoda Fabia natomiast na pasie ruchu Polonez Caro. Policja była już na miejscu. Osoby podróżujące samodzielnie opuściły pojazdy (dwie kobiety z Fabii i mężczyzna z Poloneza). Zabezpieczono miejsce zdarzenia odpowiednio ustawiając wóz bojowy. Starsza kobieta – pasażerka Fabii uskarżała się na ból w klatce piersiowej, założono jej kołnierz ortopedyczny i przygotowano do transportu na desce ortopedycznej. Po 8 min. przybyła pierwsza karetka pogotowia, której przekazano poszkodowaną kobietę. Reszta osób nie wymagała pomocy medycznej. W pojazdach odłączono akumulatory i zakręcono zawór LPG w Polonezie. Miejsce zdarzenia przekazano Policji. Zniszczeniu uległa lewa strona Poloneza Caro oraz przód i prawa strona Skody Fabii. Straty oszacowano na 10 tys. złotych.

W dniu 10.05.2013 PSK Łosice otrzymało zgłoszenie o pożarze nieużytków rolnych w miejscowości Woźniki w pobliżu lasu. Do działań został zadysponowany jeden zastęp z JRG Łosice. Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że pali się ok. pół hektara nieużytków rolnych. Na palące się pozostałości roślinne podano dwa prądy wody. Po ugaszeniu pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone.

 

W dniu 11.05.2013 PSK Łosice otrzymało zgłoszenie o pożarze „dzikiego” wysypiska śmieci w miejscowości Grzybów gmina Sarnaki. Do działań zostały zadysponowane trzy jednostki OSP z gminy Sarnaki. Po dojeździe na miejsce pożaru pierwszego zastępu OSP stwierdzono, że w zagłębieniu terenu palą się wyrzucone śmieci oraz bele starego siana. Na palące się śmieci i  bele siana podano trzy prądy wody. Następnie siano przerzucano widłami i przelewano wodą. Po ugaszeniu pogorzelisko dokładnie sprawdzono.

Informację sporządził:

Dyżurny PSK

sekc. Paweł Jaszczuk