Informacja okresowa PSP – 03.09.2012

0
9
KOMENDA POWIATOWA
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
w Łosicach
08-200 Łosice  ul. Kolejowa 2A tel/fax 3572241

Łosice, dnia 03.09.2012 r.

PR 5541/31/2012

INFORMACJA

 

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach o sytuacji pożarowej i udziale straży pożarnych w różnych zdarzeniach w dniach: 27.08.2012 – 02.09.2012 r. na terenie powiatu łosickiego.

Reklama

Straż pożarna interweniowała w 9 zdarzeniach, w tym:

 

Pożarów ogółem –5

 

wg. wielkości wg. obiektów
Mały

3

Środki transportu

Średni

2

Ob. mieszkalne

1

Duży   Uprawy, rolnictwo

2

B. duży   Inne

2

 

 

 

W działaniach związanych z pożarami brało udział: zastępów- 18

                                                                 w składzie: strażaków- 80

Miejscowych zagrożeń ogółem- 4

 

wg. wielkości wg. obiektów
Małe

Silne wiatry

Lokalne

4

Środki transportu

2

Średnie

Przybory wody

    Opady deszczu

    Inne

2

 

W działaniach związanych z miejscowymi zagrożeniami brało udział: zastępów – 5
w składzie: strażaków – 20

Alarmów fałszywych ogółem -0, w tym  w dobrej wierze – 0,   złośliwy –0

Poszkodowani ogółem – 1, w tym: śmiertelne – 0, ranni – 1

Straty – 292,4 tys. zł.  Uratowane mienie –750 tys. zł.

Zdarzenia na poszczególnych gminach

 

Gmina

Łosice

Platerów

Stara

Kornica

Olszanka

Huszlew

Sarnaki

Pożary

1

1

1

2

Miej. zagrożenia

3

1

Al. fałszywe

 

 

Ważniejsze zdarzenia :

W dniu 27/08/2012 ok. godz.10.58 PSK otrzymało informację o pożarze  kotłowni w domu jednorodzinnego w miejscowości Nowa Kornica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z PSP na miejscu obecne już były dwa zastępy z OSP Kornica Nowa. Paliło się pomieszczenie kotłowni pod domem murowanym jednorodzinnym o wymiarach 4 x4 m.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru poprzez odłączenie dopływu energii elektrycznej, podaniu prądu wody do palącego się pomieszczenia przez ratowników w aparatach ODO oraz podaniu drugiego prądu wody w natarciu na palące się pomieszczenie przez okno. Po ugaszeniu ognia dokładnie spenetrowano pogorzelisko, pomieszczenia oddymiono za pomocą agregatów oddymiających. Straty oszacowano na ok. 5tys.zł.Uratowane mienie na 400tys.zł.

Spaleniu uległo: terma elektryczna do podgrzewania wody, część instalacji hydraulicznej, dwa okna plastikowe, drzewo opałowe, opalone zostały ściany i sufit pomieszczenia.

W dniu 27/08/2012 o godz. 16:40 PSK otrzymało informację o zdarzeniu w miejscowości Łosice ul. Czarkowskiego Ze zgłoszenia nie wynikało że w zdarzeniu mogą być osoby poszkodowane. Zadysponowano jeden zastęp z PSP.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano: samochód ciężarowy i osobowego busa, które po wcześniejszej kolizji znajdowały się poza drogą.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zabezpieczono instalację elektryczną w autach uczestniczących w zdarzeniu. Zespół medyczny, który przybył na miejsce zdarzenia równocześnie z zastępem PSP udzielał pomocy rannemu kierowcy busa. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala powiatowego w Łosicach. Usunięto pozostałości po rozbitych autach. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia  przekazano będącym na miejscu funkcjonariuszom z KPP w Łosicach. Straty oszacowano na ok.30tys.zł.

 

W dniu 31.08.2012 około godz. 13.04 PSK otrzymało informację o pożarze w miejscowości Meszki. Pierwszy na miejsce pożaru dotarł zastęp GBA z OSP Meszki. Pożarem objęta była cała murowano-drewniana stodoła kryta blachą oraz częściowo murowana obora kryta eternitem. Z powodu gęstej zabudowy i wiatru zagrożony był pobliski dom mieszkalny oraz murowane stodoła i obora na sąsiedniej posesji. Większość  zwierząt została ewakuowana przed przyjazdem straży. Podano 6 prądów wody na palące się budynki oraz w obronie zagrożonych.

Pożar został dosyć szybko zlokalizowany. Podczas gaszenia pożaru dokonano częściowej rozbiórki obiektów w celu ułatwienia prowadzenia działań. Dodatkowo przy pomocy ciągników rolniczych wyposażonych w ładowacze wywożono płody rolne na zewnątrz i przelewano wodą. W celu zabezpieczenia ciągłości podawania wody w trakcie działań zadysponowano cysternę GCBA 18/12.

Spaleniu uległo: Budynek stodoły krytej blachą oraz zgromadzone wewnątrz: kombajn Claas, śrutownik, prasa, wóz żelazny, dwa motocykle Komar, drobne części do ciągnika; płody rolne: słoma 200m3, siano 250m3, zboże 20t. Obora murowana kryta eternitem, wewnątrz 1 byk. Straty ok. 250tys.zł. Uratowano sąsiednie zabudowania o wartości ok.350tys.zł.

 

Informację sporządził:

Dyżurny Operacyjny Powiatu

st.  sekc. Marcin Hawryluk

Reklama
Poprzedni artykułMatematyka-Fizyka korepetycje
Następny artykułWitaj szkoło, żegnajcie wakacje.