II PAPIESKI PRZEGLĄD PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

28 maja w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury odbył się II Papieski Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej. Do Przeglądu zgłosiło się 27 wykonawców z terenu Miasta i Gminy Łosice, w dwóch kategoriach: soliści i zespoły w pięciu kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. 0-III, IV-VI; szkoły podstawowej kl. VII i gimnazja; szkoły średnie i dorośli.

Jury w składzie: Karol Juszyński, Grzegorz Trochimiuk i Rafał Kordaczuk przyznało następujące nagrody:

Kategoria: szkoły podstawowe klasy 0-III – soliści
I Miejsce ALEKSANDRA KOŹLUK – Studio Piosenki ŁDK
II Miejsce HANIA WEDZIUK – Studio Piosenki ŁDK
III Miejsce JULIA MARCINIUK – Studio Piosenki ŁDK
Wyróżnienie ANTOŚ MAKSYMIUK – Studio Piosenki ŁDK

Kategoria: szkoły podstawowe klasy 0-III – zespoły
I Miejsce „ŚPIEWAJĄCE SŁONECZKA” – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach w składzie: Julia Ziękiewicz, Natalia Wróblewska, Martyna Jakimiuk, Anna Wakuła, Sandra Miszczuk, Kamila Hawryluk, Oliwka Tarasiuk, Alicja Hornowska, Hanna Romaniuk, Karolina Polak
II Miejsce Grupa wokalna – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach w składzie: Zosia Adamiuk, Judyta Kańska, Amelka Prokurat, Julia Domańska, Nikola Figat, Julia Hryciuk, Iza Zadrożniak, Zuzia Wiśniewska, Julia Kania, Maja Polkowska, Kuba Kalinowski, Szymon Kozłowski, Wiktoria Struk
III Miejsce Grupa wokalna – Studio Piosenki ŁDK w składzie: Julia Marciniuk, Maja Śmieciuch, Aleksandra Serafinowicz, Alicja Michaluk, Wiktoria Tymoszuk, Natasza Sałata, Laura Sałata, Fabian Sałata, Amelka Kowalik, Hania Wedziuk, Aleksandra Koźluk, Lenka Denisiuk, Bartek Denisiuk, Antoś Maksymiuk, Amelka Mackiewicz, Paulina Korowajczuk, Nikola Bagniuk

Kategoria: klasy IV-VI szkoły podstawowe – soliści
I Miejsce KAROLINA MATEJUK – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach
II Miejsce PAULINA KOROWAJCZUK – Studio Piosenki ŁDK
III Miejsce WIKTORIA DANILUK – Szkoła Podstawowa w Niemojkach
Wyróżnienie WIKTORIA SKOLIMOWSKA – Studio Piosenki ŁDK

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI – zespoły
III Miejsce Zespół „ELINAMA” – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach w składzie: Gabriela Wyczółkowska, Patrycja Żych, Oliwia Gawłowska, Nikola Wasiluk, Izabela Ciecierska, Oliwia Gawrysiuk, Julia Hubicz, Aleksandra Kazimieruk, Dominika Kujko, Klaudia Wolska, Weronika Bebel, Magdalena Chudek, Amelia Maciejczyk, Kalina Pietruszewska, Daria Sawczuk, Julia Terlikowska, Emilia Wierzbicka, Oliwia Borowska, Oliwia Filipiuk, Karolina Gałecka, Natalia Kozioł, Amelia Marczewska, Kamila Mikołajczuk, Weronika Wiśniewska
III Miejsce Duet: Julia Hubicz, Oliwia Gawrysiuk – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach
III Miejsce GRUPA WOKALNA – Szkoła Podstawowa w Niemojkach w składzie: Zuzanna Gorzała, Klaudia Sadowa, Nikola Borkowska, Klaudia Borysiak, Zofia Koszałko, Amelia Parafiańczuk, Maja Szymańska, Wiktoria Daniluk

Kategoria: szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja – soliści
I Miejsce ZUZANNA KULESZ – Studio Piosenki ŁDK

Kategoria: szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja – zespoły
I Miejsce GRUPA WOKALNA – Szkoła Podstawowa w Łosicach w składzie: Anna Domosud, Natalia Zaniuk, Amanda Kryńska, Julia Ostojska, Eliza Pieńkowska
II Miejsce GRUPA WOKALNA – Szkoła Podstawowa w Niemojkach w składzie: Kinga Bojar, Paulina Parafiańczuk, Patrycja Kołtuniak, Natalia Sobczuk, Emilia Bojar, Emilia Chraniuk, Julia Lipińska, Katarzyna Mucha, Barbara Radziwonka, Zuzanna Borkowska, Wiktoria Knapiuk, Monika Lewandowska, Agnieszka Lipińska, Ewa Ługowska, Zuzanna Mikołajczuk, Aleksandra Wołoszek

Kategoria: szkoły średnie – soliści
I Miejsce WIOLETTA DZIWIŃSKA – Studio Piosenki ŁDK
III Miejsce KAROLINA JASZCZUK – Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach
III Miejsce MAGDALENA GRZESIUK – Studio Piosenki ŁDK
Wyróżnienie MARTA POPŁAWSKA – Studio Piosenki ŁDK

Kategoria: szkoły średnie – zespoły
I Miejsce GRUPA WOKALNA – Studio Piosenki ŁDK w składzie: Marta Popławska, Zuzanna Kulesz, Julia Onufrzak, Julia Hubicz, Oliwia Gawrysiuk, Natalia Kopańska, Maciej Rosiak, Wioletta Michalak, Wioletta Dziwińska, Magdalena Grzesiuk, Wiktoria Skolimowska

Kategoria: dorośli – soliści
I Miejsce ANNA BIARDA
II Miejsce WIOLETA LATUS
Wyróżnienie EWA SYZDÓŁ
Wyróżnienie BRONISŁAW CHARYTONIUK

Kategoria: dorośli – zespoły
Wyróżnienie ROMAN WARSZAWSKI, JÓZEF GERESZ

Laureaci pierwszych miejsc wystąpią w koncercie galowym – III Łosicki Wieczór Chwały, w uroczystość Bożego Ciała 31 maja o godz. 19:00 na placu przy kościele pw. Trójcy Świętej w Łosicach. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Przeglądu – prezentującym się grupom, a także wszystkim uczestnikom za przybycie.

Organizatorzy: Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury.
Zadanie współfinansowane przez Miasto i Gminę Łosice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.