I Cross Nadbużański

0
42

Blisko 80 zawodników zmierzyło się w sportowym starciu podczas I Crossu Nadbużańskiego. Malownicza trasa wiodła nadbużańskimi ścieżkami. Zawodnicy zgodnie podkreślają, że Cross był niesamowitym wydarzeniem sportowym.

Z inicjatywy ULKS Sarnaki i Biblioteki Gminnej w Sarnakach 30 września odbył się I Cross Nadbużański. Do zawodów przystąpiło blisko 80 zawodników. Trasa biegu zaczynała się przy starorzeczu Trojan i wiodła tuż nad Bugiem do dworku w Zabużu, następnie na Kalwarię Podlaską w Serpelicach i kończyła się przy tłoczni gazu w Hołowczycach. Ten 14 kilometrowy odcinek pośród lasów i łąk był niezwykle wymagający. – Biegłem teraz szutrówkami i leśnymi ścieżkami, widoki cudowne ale było cholernie ciężko, szczególnie na tych górkach – mówi jeden z biegaczy Przemysław. – Na odcinku przy Kalwarii w Serpelicach podczas wbiegania na górkę bałem się, że nie dam rady. Jednak udało się! Zaliczyłem bieg. Wprawdzie nie zająłem dobrej lokaty ale pokonałem swoje słabości i miałem okazję uczestniczyć w kolejnej świetnej inicjatywie sportowej – dodał uśmiechnięty, choć nieco zmęczony Przemysław.

Na mecie pierwszy pojawił się Sylwester Jaciuk z Ruskowa/k. Łosic, znany czytelnikom wicemistrz Europy na dystansie 800m. Drugi przybiegł Marek Mitrofaniuk z Siedlec, natomiast trzecie miejsce wywalczył Łukasz Baranow z Platerowa.

W kategorii kobiet niepokonana okazała się Anna Chustecka z Wisznic, tuż za nią przybiegła Anna Jaśkiewicz z Białej Podlaskiej, natomiast brąz wywalczyła Emilia Gorgol z Pietrus/ k. Łosic.

I Cross Nadbużański był również okazją do rywalizacji w Nordick Walking. Dystans 14 km jako pierwszy pokonał Dariusz Borkowsk z Siedlec, drugi był Sylwester Męczyński z Misiów, natomiast trzeci na mecie pojawił się Artur Różycki z Rakowisk.

Pierwszą kobietą z kijkami okazała się Jolanta Zapałowska z Siedlec, tuz za nią na metę dotarła Marzanna Prekurat również  z Siedlec, a jako trzecia na podiom stanęła Zofia Zacharczuk, także z Siedlec.