Gra terenowa – “Łosice – moje miasto, moja historia”

0
304

O tym, że lekcje historii wcale nie muszą być nudne przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zostali zaproszeni do udziału w grze terenowej “Łosice – moje miasto, moja historia” zorganizowanej przez bibliotekarzy z tej placówki.

Uczniowie rozwiązując przygotowane dla nich zadania, odwiedzali miejsca związane z ważnymi wydarzeniami w dziejach miasta, poznawali biografie osób, których bohaterskie czyny przeszły do rodzimej historii.

– W czasie questingu szli szlakiem “nawiedzonych miejsc Ziemi Łosickiej”. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była wizyta na Polinowie. To tutaj dzięki uprzejmości pana Jacka Kobylińskiego młodzież mogła zobaczyć miejsca opisane w “Ilustrowanym przewodniku po nawiedzonych miejscach Ziemi Łosickiej” – relacjonuje Irena Nestioruk, nauczycielka ze SP 2.

Młodzi ludzie obejrzeli “Polinowską Izbę”, oranżerię, kryptę, usłyszeli również tajemnicze historie związane z rodzinnym domem Kobylińskich. Podsumowaniem tej niezwykłej lekcji było wspólne ognisko w otoczeniu polinowskich stawów.

– Z pewnością questing “Łosice – moje miasto, moja historia” zapadnie w pamięci uczniów naszej szkoły. To ciekawa, niebanalna lekcja historii. Historii, której częścią jest każdy z nas. Dziękujemy właścicielom Polinowa za miłe przyjęcie, a młodzież zachęcamy do poznawania niezwykle bogatych i ważnych dziejów naszej “małej ojczyzny” – dodaje Irena Nestioruk.