„Goście z Kijowa”

0
0

Do Szkoły w Platerowie przyjedzie z wizytą młodzież z Kijowa wraz z opiekunami. Celem ich pobytu będzie m.in. poznanie nowych technik plastycznych na warsztatach z artystami:  Eweliną Siemieniuk oraz Danielem Ludwiczukiem – stale ze szkołą współpracującymi. Wydarzenie zaistnieje w ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Wieść o nas rozchodzi się po świecie…- mówi Alicja Zienkiewicz z ZPO w Platerowie. – W  Kijowie – na przykład – wiedzą, że na Podlasiu jest szkoła (Zespół Placówek Oświatowych w Platerowie), w której obok regularnych lekcji odbywają się zajęcia artystyczne z camera obscura, ceramiki i fusingu, tworzenia witraży, batiku oraz filcowania.

A ponieważ przysłowiowa „złota polska jesień” warta jest doświadczenia,  już w tym tygodniu spodziewamy się gościć w Platerowie grupę młodzieży z Kijowa wraz z opiekunkami, wśród których znajdzie się artystka – uczestniczka wakacyjnych plenerów malarsko-rzeźbiarskich od czternastu lat odbywających się w naszej szkole – Tatyana Yagodkina.

A.Z.Z.