22 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu VITOexTrEAM, na którym usłyszymy opowieść o Japonii. Ale nie tylko o samym kraju. O ludziach. O katastrofie w Fukushimie i tsunami. O pracy reporterki.

Posłuchamy o tym, co przeczytać możecie w książce Kasi Boni „Ganbare! Warsztaty umierania”. Boni pisze inną historię Japonii. Kraju, który pomimo Hiroszimy (kapitalna scena, w której autorka degustuje sake z ofiarami bomby atomowej) sam siebie przekonał, że energia nuklearna jest najbezpieczniejsza na świecie, a teraz stał się ofiarą własnej pychy. O narodzie, który z recept na kataklizmy uczynił sedno własnej kultury, a potem, w wyścigu po nowoczesność, zapomniał, co pomagało mu przetrwać na nieustannie drżących wyspach. Ale „Ganbare!” („damy radę!”) nie jest tylko książką o Japonii.

To także fascynująca wędrówka w głąb doświadczenia śmierci. „Warsztaty umierania” są sposobem, by ją oswajać” – fragment recenzji książki, która ukazała się w kwartalniku „Książki. Magazyn do czytania”.Kasia Boni – reporterka, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i psychologii społecznej na SWPS, a także Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. Od jedenastu lat podróżuje, od dziewięciu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”. Specjalizuje się w pisaniu o Azji, spędziła na tym kontynencie ponad cztery lata, pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. Współautorka (razem z Wojciechem Tochmanem) książki „Kontener” o syryjskich uchodźcach w Jordanii. W 2016 roku wydała książkę „Ganbare! Warsztaty umierania” o Japonii po tsunami i Fukushimie. Obecnie pracuje nad książką o tym, czy można zbudować utopię.

Spotkanie odbędą się 22.02 o godzinie 18 w ŁDK przy ul. Piłsudskiego 4

Wstęp bezpłatny!

Poprzedni artykułStyropian Termo Organika – Transport Gratis
Następny artykułWyposażenie sklepów,gastronomii – Producent drobnego sprzętu AGD