Gaducha znów podbiła serca widzów

0
114

Trzy dni wypełnione po brzegi sztuką, zabawą i mnóstwem atrakcji to najlepsza charakterystyka Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Gaducha”, który odbył się w Sarnakach, Mierzwicach i Serpelicach. Widzowie mogli nań obejrzeć 12 tytułów spektakli różnorodnych form teatralnych, wysłuchać koncertu dla dzieci oraz wziąć udział w przygotowanych przez artystów i organizatorów warsztatach i animacjach.

Inicjatywa miejscowego ośrodka kultury pozwoliła na obcowanie ze sztuką wysoką bez konieczności odwiedzania wielkomiejskich teatrów czy filharmonii. Dzięki pomysłowi organizacji Festiwalu Teatrów w Sarnakach, Mierzwicach i Serpelicach to teatry i aktorzy przyjechali do widzów a nie na odwrót. Formuła imprezy oparta została na wystawianiu spektakli w trzech miejscowościach na kilku różnych scenach. Można było obejrzeć aż 12 tytułów spektakli różnorodnych form teatralnych wykonywanych przez artystów z 9 zespołów. Dodatkowo część wydarzeń doczekała się transmisji online. Teatralnej imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz kiermasz charytatywny z którego dochód przeznaczony był na leczenie chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu – Kostka Daniluka.

Tegoroczną festiwalową sceną zawładnęły familijne komedie wykorzystujące technikę pantomimy, teatr przedmiotu, spektakle lalkowe, fireshow, spektakl interaktywny oparty na claunadzie, koncert muzycznych przebojów dla dzieci oraz warsztaty teatralno-plastyczne i lalkowe. Widzowie spotkali i poznali królewny, rycerzy, a nawet dinozaury, przez co mieli możliwość wejść do barwnego świata teatru, który uczy, rozwija i bawi.

Uczestnicy barwnego wydarzenia z przejęciem oglądali kolejne tytuły spektakli, angażując się emocjonalnie w fabułę przedstawienia. – Królewnę porwał łabędź – wołała z przejęciem podczas spektaklu – pt. „Bajka o Królewnie Marysi i lodowej górze” – mała Natalka, pokazując palcem na scenę. Takich okrzyków można było podczas festiwalu usłyszeć wiele, bowiem dzieci żywo reagowały na zmieniające się sceny i bardzo wczuwały w przedstawiane historie. Niewątpliwie po raz kolejny sarnacka „Gaducha” podbiła serca widzów.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Łosice.info sprawowało patronat medialny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura-Interwencje 2021”

———–> ZOBACZ FILM <————-

 

Reklama