Newsy Forums Różności Uciążliwa chrypka, co brać?

This topic contains 8 replies, has 1 voice, and was last updated by  dzonny 9 months, 1 week ago.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • #13013 Reply

  natka

  Witajcie. Od kilku tygodni męczę się z chrypą. Wszystko byłoby fajnie, tylko, że pracuje na call center i muszę mieć normalny głos. byłam u lekarza, powiedział, że nic się w gardle nie dzieje podejrzanego. Płukałam gardło woda z solą, ale na chrypę widać to nie działa. Co z tych ogólnie dostępnych lekarstw http://www.doz.pl/apteka/k87-Bol_gardla_i_chrypka jest skuteczne na chrypkę? Wolę się skonsultować zanim zakupię, żeby sobie oszczędzić kilku wizyt w aptece.

  #13028 Reply

  j@

  A lekarz nic nie zalecil ? Nie wolno uzywac wody z soa/soda. To tylko nasila dolegliwosci. Jak piszesz pracujesz glosem wiec masz czynnik ryzyka. Trzeba duzo pic plynow o umiarkowanej temp. Tylko dobrze nawilzone sluzowki maja szanse sie regenerowac. Miejscowo dobrze dzialaj uniben 6 razy dziennie po 2 aplikacje oraz argentin t 4 razy dziennie po 2 aplikacje. Dodatkowo tabletki od bolu gardla no strepsil intens. Warto dbac o dobre nawilzenie powietrza w miejscu pracy i domu. Jezeli palisz papierosy to chrypka moze sie przewlekac. Jezeli masz mozliwosc warto robic nebulizacje- 2 razy chlodna sola fuzjologiczna. Jezeli jestes alergiczka to dodatkowo lek przeciwalergiczny. Jezeli chrypka utrzymuje sie przez dlugi czas to trzeba isc do laryngologa

  #28398 Reply

  Irek

  Odnośnie chrypki, afty i grzybicy w ustach możesz znaleźć informacje na http://wylecz.to/pl/choroby/laryngologia/grzybica-jamy-ustnej.html, ja często korzystam z ich porad, ale pamiętaj że przy dłuższej chrypce musisz iść do lekarza, bo to mogą być wczesne zmiany nowotworowe.

  #68159 Reply

  Evangundiz

  http://s7.net.pl/

  #69335 Reply

  Scottykix

  odwiedz moja strone

  #72643 Reply

  Juditherent
  #72677 Reply

  ErwinEmura

  Zobacz prosty sklep Płyty

  #72711 Reply

  Richarddig

  Zobacz prosty sklep sktm sklep

  #74409 Reply

  dzonny

  A to ciekawe.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
Reply To: Uciążliwa chrypka, co brać?
Your information: