Festiwal Piosenki Europejskiej

0
52

Już 22 maja odbędzie się dwunasta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej, który organizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Wszystkie występy będą rozpatrywane w 2 kategoriach: soliści oraz duety. – Ze względu na reformę oświaty festiwal jest adresowany konkretnie do młodzieży w wieku od 13 do 15 lat. Osoby zakwalifikowane zaśpiewają po 2 utwory: pierwszy utwór w języku polskim, drugi – w języku obcym kraju, który należy bądź należał do Unii Europejskiej – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Jurorzy będą oceniać występy pod względem walorów wokalnych i interpretacji utworu, kreatywności i twórczości własnej uczestników. Ważny też będzie dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i ogólny wyraz artystyczny.

Obecnie festiwal ma charakter ogólnopolski. Jego celami głównymi są: aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi, promocja ich twórczości oraz zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej. Tegoroczny przegląd patronatem honorowym objęli: Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Julia Pitera, Jarosław Kalinowski i Zbigniew Kuźmiuk, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Paweł Ługowski. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje aż 15 redakcji prasowych, radiowych i portali informacyjnych.  Przesłuchania finałowe zaczną się o godzinie 9.00 w Sali Teatralnej M-GOK-u przy ulicy Parkowej 9.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal losice.info.

Reklama