Ferie nie będą nudne

0
210

Zima w mieście wcale nie musi być nudna. Przekonają się o tym dzieci i młodzież, które zdecydują się na udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich przez miejscowe ośrodki kultury. Nie zabraknie różnego rodzaju warsztatów, seansów filmowych, gier, konkursów a nawet wycieczek i zajęć cyrkowych.

Rozpoczynające się w województwie mazowieckim ferie są impulsem dla wzmożonej pracy miejscowych ośrodków kultury, bowiem to one przygotowały bardzo bogatą ofertę dla wszystkich, którzy zimowy wypoczynek spędzać będą w mieście.

Łosice
W mieście można skorzystać z oferty przygotowanej przez Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. – Tegoroczna oferta na ferie będzie obfitowała w sprawdzone i lubiane zajęcia oraz zupełne nowości – wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektorka ŁDK. – Będą otwarte zajęcia cyrkowe, warsztaty teatralne, otwarte warsztaty rytmiczno-muzyczne, warsztaty artystyczne na których dowiecie się, że tkać można również na hula hopie, warsztaty kulinarne, warsztaty taneczne, będziemy grać w gry planszowe nie zabraknie również konkursów, rebusów, szarad i quizów itp – wylicza jednym tchem. – Nie zabraknie również seansów w kinie za rogiem ŁDK – seanse będą się odbywać codziennie, a 15 lutego – zapraszamy na nowości filmowe w kinie objazdowym Cinema Lumiere – dodaje Dorota Kozłowska. Natomiast amatorzy jazdy na łyżwach mogą korzystać z miejskiego lodowiska od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 19.50 oraz w niedziele w godz.13.00-19.50. Przerwę techniczną zaplanowano na godz 15.00-16.00.

Platerów
W Platerowie nie będzie również miejsca na nudę – nie zabraknie warsztatów, zajęć edukacyjnych, planuje się także rywalizację sportową i wyjazdy na basen. Ferie rozpoczną gry świetlicowe i tenis stołowy, następnie zaplanowano warsztaty teatralne i żonglerskie oraz wyjazd na basen. W środę 12 lutego odbędzie się Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci na hali w Lipnie, dzień później na uczestników czeka Turniej Fifa 20. W piątek dzieci odwiedzi Teatr Smyk, a w sobotę od samego rana rozpoczną się zmagania w grach planszowych. Kolejny tydzień ferii rozpoczną warsztaty komiksowe, teatralne i żonglerskie, później platerowian czekają turnieje – tenisa stołowego i siatkówki oraz bal karnawałowy i wyjazd do kina.

Sarnaki
Również w miejscowym ośrodku kultury zaplanowano zajęcia dla dzieci i młodzieży, która ferie spędza w domu. 19 lutego zaplanowano spotkanie z zoopsychologiem podczas którego dzieci dowiedzą się jak inicjować bezpieczny kontakt z psem. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wizyta psa Nero. Na 21 lutego miejscowy GOK zaprasza na gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne. Natomiast 22 lutego zaplanowano wielki bal karnawałowy dla dzieci.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o