Ferie nie będą nudne

0
210

Zima w mieście wcale nie musi być nudna. Przekonają się o tym dzieci i młodzież, które zdecydują się na udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich przez miejscowe ośrodki kultury. Nie zabraknie różnego rodzaju warsztatów, seansów filmowych, gier, konkursów a nawet wycieczek i zajęć cyrkowych.

Rozpoczynające się w województwie mazowieckim ferie są impulsem dla wzmożonej pracy miejscowych ośrodków kultury, bowiem to one przygotowały bardzo bogatą ofertę dla wszystkich, którzy zimowy wypoczynek spędzać będą w mieście.

Łosice
W mieście można skorzystać z oferty przygotowanej przez Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. – Tegoroczna oferta na ferie będzie obfitowała w sprawdzone i lubiane zajęcia oraz zupełne nowości – wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektorka ŁDK. – Będą otwarte zajęcia cyrkowe, warsztaty teatralne, otwarte warsztaty rytmiczno-muzyczne, warsztaty artystyczne na których dowiecie się, że tkać można również na hula hopie, warsztaty kulinarne, warsztaty taneczne, będziemy grać w gry planszowe nie zabraknie również konkursów, rebusów, szarad i quizów itp – wylicza jednym tchem. – Nie zabraknie również seansów w kinie za rogiem ŁDK – seanse będą się odbywać codziennie, a 15 lutego – zapraszamy na nowości filmowe w kinie objazdowym Cinema Lumiere – dodaje Dorota Kozłowska. Natomiast amatorzy jazdy na łyżwach mogą korzystać z miejskiego lodowiska od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 19.50 oraz w niedziele w godz.13.00-19.50. Przerwę techniczną zaplanowano na godz 15.00-16.00.

Platerów
W Platerowie nie będzie również miejsca na nudę – nie zabraknie warsztatów, zajęć edukacyjnych, planuje się także rywalizację sportową i wyjazdy na basen. Ferie rozpoczną gry świetlicowe i tenis stołowy, następnie zaplanowano warsztaty teatralne i żonglerskie oraz wyjazd na basen. W środę 12 lutego odbędzie się Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci na hali w Lipnie, dzień później na uczestników czeka Turniej Fifa 20. W piątek dzieci odwiedzi Teatr Smyk, a w sobotę od samego rana rozpoczną się zmagania w grach planszowych. Kolejny tydzień ferii rozpoczną warsztaty komiksowe, teatralne i żonglerskie, później platerowian czekają turnieje – tenisa stołowego i siatkówki oraz bal karnawałowy i wyjazd do kina.

Sarnaki
Również w miejscowym ośrodku kultury zaplanowano zajęcia dla dzieci i młodzieży, która ferie spędza w domu. 19 lutego zaplanowano spotkanie z zoopsychologiem podczas którego dzieci dowiedzą się jak inicjować bezpieczny kontakt z psem. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wizyta psa Nero. Na 21 lutego miejscowy GOK zaprasza na gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne. Natomiast 22 lutego zaplanowano wielki bal karnawałowy dla dzieci.