Dzień Sarnak z GAZ-SYSTEM S.A.

09 lipca odbył się tegoroczny festyn “Dzień Sarnak z GAZ-SYSTEM S.A.”, który połączony był z V Otwartymi Dniami OSP Sarnaki. W tym roku pogoda dopisała i miejmy nadzieję, że stanie się to nową tradycją.

Program festynu przebiegł bez zakłóceń i po uroczystym otwarciu przez Wójta Gminy Andrzeja Lipkę zaprezentowały się zespoły z GOK w Sarnakach. Jako pierwszy wystąpił zespół mandolinowo-gitarowy. Po nim zaprezentował się zespół ludowy “Marysieńki” ze Szpak. Kolejnym punktem programu był występ zespołu śpiewaczego “Aura” , a następnie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Po krótkiej przerwie,którą wypełniły animacje dla dzieci, nastąpiła zmiana klimatów muzycznych, ponieważ na scenie zaprezentował się zespół “7 rano” z naszego GOKu, który gra muzykę rozrywkową. Zaraz po nich wystąpił zespół country z Siedlec ” COLD BEER”. Następnie roztańczona publiczność kontynuowała zabawę przy występie zespołu “Żar” z OSP Sarnaki. Na koniec imprezy zaprezentowali się wykonawcy muzyki disco polo czyli Marcin Kłosowski wraz z pięknymi tancerkami oraz formacja NEVER.

Festyn dopełniały pokazy i konkursy przygotowane przez strażaków w tym m.in. pokaz akcji ratowniczej, konkurs na jak najszybsze przebranie się w mundur i sprint pomiędzy wężami strażackimi. W grach i zabawach aranżowanych przez Teatr Forma aktywnie uczestniczyli najmłodsi.

Sponsorem głównym wydarzenia był operator gazociągów przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Wsparli nas finansowo również lokalne firmy: Nadleśnictwo Sarnaki, Bank Spółdzielczy w Kornicy,Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Tartak Sarnaki Wojciech Bronisz, firma KORPOL Mieczysław Korowajczuk,FHU Miks Piotr Sidor ,Sklep Odzieżowy Mariola Wolska,Sklep spożywczy Groszek Karolina Domańska ,Sklep Delikatesy Centrum ,firma Rodogost Sylwester Kasabudzki, Piekarnia Smak Sarnaki Jolanta i Piotr Pióro ,Naprawa samochodów i sprzętu rolniczego Jacek Korowajczuk, Lekarze rodzinni Eskulap Łosice, Zakład Usług Drogowych KAMIDEK Grażyna i Adam Wawryniuk, Ekoturystyka w Raju Barbara i Robert Zawistowscy.

Tekst i foto: Violetta Zawadka