Dzień Matki i Ojca oraz uroczysty Dzień Dziecka w Chotyczach

0
8

2 czerwca w Szkole Podstawowej w Chotyczach odbyła się wspólna uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, a dzień później uroczysty Dzień Dziecka.

O godzinie 12tej, 2go czerwca przybyli do szkoły rodzice. Jak zawsze powitała ich dyrektor szkoły – p. Urszula Konewko, która podkreśliła znaczenie Rodziców w ludzkim istnieniu i złożyła wszystkim ciepłe, serdeczne życzenia. Dzieci z pomocą nauczycieli przygotowały część artystyczną oraz upominki dla rodziców. Uczniowie zaprezentowali piękne, wzruszające piosenki, wiersze zabawne i poważne, żartobliwe scenki o mamusiach i tatusiach. Na koniec uroczystości dzieci złożyły osobiste życzenia rodzicom i wręczyły przygotowane upominki.

Dzień później, 3 czerwca w Szkole Podstawowej w Chotyczach br. odbył się uroczysty „Dzień Dziecka”. Uroczystość przygotowana została wspólnym działaniem całej społeczności szkolnej – dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Były gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, grillowane kiełbaski, lody oraz dyskoteka na świeżym powietrzu. Wszyscy bawili się wspaniale. To integracyjne spotkanie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że wspólnie można zdziałać wiele dla dobra i radości dzieci.

Tekst i foto Mariusz Celiński