Działania „Alkohol – narkotyki”

0
2

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to główne przyczyny groźnych zdarzeń drogowych. W dniach 25 – 28 listopada na drogach powiatu łosickiego oraz terenie całego województwa mazowieckiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod działaniem alkoholu, narkotyków bądź podobnie działających środków. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Prowadzonedziałania mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji a w szczególności zdarzeń powodowanych przez nietrzeźwych kierujących. Eliminowanie z ruchu drogowego kierujących będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie nie tylko dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

st. asp. Tomasz Zozula
KPP Łosice

Reklama