Dwa zdarzenia drogowe

1
3

W zeszłym tygodniu Straż pożarna uczestniczyła w następujących zdarzeniach:

W dniu 15.04.2014 roku około godziny 16:07  Stanowisko Kierowania PSP w Łosicach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kózki gmina Sarnaki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano  zastępy ratownictwa technicznego z OSP Sarnaki oraz  JRG Łosice.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do  zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego marki Peugeot z samochodem ciężarowym marki Volvo. W zderzeniu została poszkodowana kobieta podróżująca samochodem osobowym, której ratownicy Pogotowia Ratunkowego udzielili pomocy a następnie przewieźli do szpitala. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz zneutralizowały wyciekające płyny eksploatacyjne. Podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję wprowadzono ruch wahadłowy którym kierowali ratownicy z OSP Sarnaki.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas manewru wyprzedzania. Straty w uszkodzonych pojazdach oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

W dniu 20.04.2014 roku o godzinie 18:32 Stanowisko Kierowania PSP w Łosicach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr.19 w miejscowości Woźniki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Łosice oraz OSP Łosice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych: Renault Laguna i Toyota Yaris. W jednym z aut była uwięziona kobieta. Na miejscu zdarzenia było już pogotowie ratunkowe.

Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia,  przy użyciu narzędzi hydraulicznych strażacy zrobili dostęp do osoby poszkodowanej a następnie wraz z ratownikami pogotowia ewakuowali poszkodowaną do karetki. Po udrożnieniu jednego pasa ruchu strażacy kierowali ruchem do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Straty w uszkodzonych pojazdach oszacowano na kwotę 25 tys. zł.          

Informację sporządził:  Dyżurny PSK sekc. Paweł Jaszczuk

1 KOMENTARZ

Comments are closed.