Dwa wypadki i pożar

0
3

W minionym tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej uczestniczyli w następujących interwencjach:

W dniu 20.08.2014 r.  o godz. 14:33 PSK przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na przejeździe kolejowym w miejscowości Bużka gm. Sarnaki. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki VW Sharan wypadł z drogi i uderzył w nasyp kolejowy. Dwóch mężczyzn poszkodowanych znajdowało się w karetkach pogotowia. Zastępy Straży Pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych, odłączono akumulator w pojeździe.

Dwóch poszkodowanych zostało zabranych do szpitali w Siemiatyczach i Łosicach. Przyczyną wypadku była nieostrożna jazda. Straty oszacowano na sumę ok. 10 tys. zł.

W dniu 20.08.2014 o godz. 00.26 w miejscowości Harachwosty gm. Huszlew miał miejsce pożar sterty słomy w  odległości 2 m zagrożone były budynki gospodarcze. Po przybyciu zastępu JRG w pierwszej fazie skierowano działania gaśnicze w obronie budynków gospodarczych, po dojeździe kolejnych zastępów Straży Pożarnej przystąpiono do gaszenia sterty bel słomy. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wywożenia bel na pole przy pomocy ciągników i dogaszania tlącej się słomy. Straty oszacowano na sumę ok. 1 tys. zł. Uratowano budynki gospodarcze  o wartości  ok. 60 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem otwartym w tym papierosy, zapałki. W działaniach brało udział 7 zastępów Straży Pożarnej

W dniu 24.08.2014r. o godz. 08.59 w miejscowości Niemojki gm. Łosice miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym kierująca Fiatem Sienną   kobieta uderzyła w drzewo. Poszkodowaną zajęło się Pogotowie Ratunkowe. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i instalacji LPG. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Straty oszacowano na sumę ok. 2 tys. zł.

Informację sporządził: Dyżurny  Operacyjny Powiatu kpt. Mirosław Lewczuk