Dwa wypadki i pożar

0
2

Dwa wypadki i pożar sadzy w kominie to ważniejsze zdarzenia odnotowane przez funkcjonariuszy łosickiej straży pożarnej w ostatnim tygodniu. 

W dniu 09.02.2015 r. o godz. 940 dyżurny SKKP otrzymał informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kózki, gm. Sarnaki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: jeden zastęp straży pożarnej, karetkę pogotowia oraz policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pojazd dachował i znajduje się poza jezdnią. Osoba kierująca pojazdem opuściła uszkodzony pojazd o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz postawieniu samochodu na koła. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

W dniu 10.02.2015 r. o godz. 0033 dyżurny SKKP otrzymał informację o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Próchenki. Do działań zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, stłumieniu pożaru w przewodzie kominowym oraz przewietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych. Uratowane mienie oszacowano na wartość 100 tys. zł. Osób poszkodowanych nie było.

.02.2015 r. o godz. 2135 dyżurny SKKP otrzymał informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Chybów gm. Sarnaki. Uszkodzony pojazd znajdował się poza jezdnią, był wywrócony na dach. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono je, postawiono samochód na koła oraz odłączono akumulator. Straty oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Informację sporządził: Dyżurny Stanowiska Kierowania mł. ogn. Marcin Hawryluk