Dulska na miejskiej scenie

0
244

Tegoroczna jubileuszowa edycja Narodowego Czytania zgromadziła nie tylko amatorów powieści i dramatów epoki modernizmu, ale przede wszystkim tych, dla których świat książek jest fascynujący.

Dramat “Moralność pani Dulskiej” czytano w samym centrum miasta na scenie w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka. W każdym z trzech aktów poznaliśmy inne odsłony bohaterów w interpretacji czytających aktorów.

W wydarzeniu udział wzięli samorządowcy, księża, uczniowie i nauczyciele oraz przedstawiciele świata kultury i mieszkańcy. Obok rozgrywających się scen prowadzono ożywione rozmowy kuluarowe na tematy społeczne, które wprost wynikały z treści zapisanych przez Zapolską.

Imprezie towarzyszyła wystawa przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach na której obok różnorodnych wydań dramatu oraz opracowań na temat pisarki i jej twórczości znalazły się również afisze teatralne, oraz fotosy z najgłośniejszych spektakli i filmów, które oparto na kanwie dramatu. Każdy z uczestników i widzów mógł również opieczętować własny egzemplarz lektury pamiątkowym stemplem.

Organizatorami tegorocznej miejscowej edycji Narodowego Czytania byli: Miasto i Gmina Łosice, Łosicki Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach, Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach. Patronat honorowy objął burmistrz Mariusz Kucewicz.

WYSTĄPILI:

W rolę Anieli Dulskiej wcieliły się: Ania Jaszczuk, Elżbieta Knapiuk, Joanna Obrępalska, Barbara Wawryniuk. Rolę Felicjana Dulskiego zagrał: Kamil Sakowski. Rolę Zbyszka Dulskiego powierzono: Dawidowi Wolskiemu, Mariuszowi Kucewiczowi, ks kan. Sławomirowi Kapitanowi, Rafałowi Mikiciukowi, Pawłowi Korycińskiemu, Markowi Jerzmanowi, Mariuszowi Stangreciukowi i Cezaremu Chemyczowi. Hesię Dulską odegrały: Gabrysia Obidzińska, Ewa Stecka i Joanna Gąska, Melę Dulską: Aleksandra Koźluk, Dorota Kozłowska, Agata Błażejczuk i Beata Jerzman. W rolę Hanki wcieliły się: Weronika Ilczuk, Agnieszka Wereszczuk i Anna Czerko. Lokatorkę zagrała Joanna Szaniawska. Juliasiewiczową były: Ewa Hornowska, Edyta Liusowiec-Jackowska i Renata Szostek. Do roli Tadrachowaej wybrano Aleksandrę Bartoszuk. Rolę narratora powierzono Mai Częstochowskiej.

Fot: Kamil Sakowski/Łosice.info

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.