Drugi raz pobiegli po flagę

1
52

1 maja odbył się już II Łosicki Bieg Po Flagę podczas którego na 4 dystansach wystartowało ponad 200 biegaczy. Były wielkie emocje sportowe, zacięta rywalizacja i walka. Bieg po Flagę był też doskonałą okazją do rodzinnego świętowania bowiem Organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji towarzyszących. To była prawdziwie aktywna majówka z rodzinnym piknikiem.

Pogoda jak na specjalne zamówienie dopisała, piękne słońce i wysoka temperatura sprawiły, że łosicka Aktywna Majówka wypaliła w stu procentach. Do Biegu po Flagę stanęło 239 zawodników. 61 osób wystartowało na dystansie 3000 m, 17 osób wybrało nordic walking. Dystans 1000 m wybrało 67 osób, natomiast na dystansie dziecięcym swoich sił spróbowało aż 94 młodych zawodników.

Na mecie na każdego zawodnika czekał medal i oczywiście flaga. Największe emocje te dwa atrybuty wzbudzały wśród najmłodszych uczestników biegu. Ania powiedziała, że swoją flagę postawi na biurku, Bartek obiecał machać nią do wszystkich z balkonu a Nikola wystawi ją w oknie. Dodatkowo młodzi uczestnicy podkreślali jak bardzo ważny jest dla nich zdobyty medal, którym będą chwalić się przed rówieśnikami i rodziną.

Wśród najlepszych kobiet w  biegu na 3000 m okazała się Agnieszka Markiewicz, II miejsce przypadło Wiolecie Lewczuk, natomiast III miejsce wywalczyła Emilia Gorgol. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie zwyciężył  Filip Kaniewski, II miejsce zajął Mateusz Domański, natomiast  III Bartosz Lewczuk.

W biegu Rodzinnym na 1000 m w kategorii Kobiety zwyciężyła Wiktoria Szewczuk, II miejsce zajęła Alicja Trykacz, III miejsce wywalczyła Ola Kolasa. W kategorii  Mężczyźni wygrał Jakub Podlipniak,  II miejsce przypadło w udziale Dawidowi Gnus, III miejsce zajął natomiast Mateusz Boruta.

W Nordic Walking kobiet na 3000 m I miejsce wywalczyła Sylwia Sołtysiak,  II miejsce – Wiktoria Popławska,  III miejsce – Iwona Muder. Nordic Walking mężczyzn na 3000 wygrał Dawid Gnus,  II miejsce wywalczył Marian Czmoch III miejsce natomiast przypadło Krzysztofowi Pietronowiczowi.