Dostali nominację do strażackiego Oskara

0
8

Projekt Grywalizacja – nauka i przygoda na wsi realizowany w świetlicach w Serpelicach, Borsukach i Zabużu został nominowany do Oskara Strażackiego. Na konkurs wpłynęło 256 zgłoszeń z całego kraju, spośród których Kapituła jurorska wskazała 52 nominacje do zwycięskich FLORIANÓW.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach zrealizowali projekt społeczny “Grywalizacja”. Pokazali w ten sposób dzieciom i młodzieży, jak atrakcyjnie można spędzić wolny czas, bez komputera i telewizora. Działania te zostały docenione przez kapitułę konkursową Strażackich Florianów i inicjatywa znalazła się na liście nominowanych do branżowego Oskara.

Floriany to konkurs organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika “Strażak”. Skierowany jest do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

– W II edycji Strażackich Oscarów Ochotnicze Straże Pożarne zrealizowały samodzielnie aż 102 prospołeczne inicjatywy, a 145 przedsięwzięć powołano do życia wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami) – mówiła o konkursie Nina Mirgos-Kilanowska, rzecznik prasowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. – Kapituła konkursowa pod przewodnictwem prezesa ZG ZOSP RP druha Waldemara Pawlaka podczas obrad 25 kwietnia 2018 r. przeanalizowała i oceniła 256 zgłoszeń, spośród których nominowała do nagrody “Floriany 2018” aż 48 inicjatywy oraz czterech najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców zgłoszonych przez uczestników Konkursu. Wśród nominowanych w kategorii Edukacja znalazła się inicjatywa OSP Serpelice.

Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się 11 maja 2018 r. w Hali TORWAR w Warszawie. – Tego właśnie dnia zostaną wyłonieni oraz nagrodzeni zwycięzcy Strażackich Oscarów 2018, których prospołeczne inicjatywy zostały najlepiej ocenione – dodała rzecznik prasowa ZOSP RP.