Cross Nadbużański

1
235

W dniu 16 października 2022 r. po raz czwarty odbył się Cross Nadbużański impreza biegowa organizowana przez ULKS Sarnaki. W tym roku partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe, stąd też loga tych dwóch podmiotów znalazły się na pamiątkowych medalach i koszulkach.

Tym razem niemalże setka uczestników rywalizowała na malowniczej trasie 12 kilometrowej trasie pomiędzy Hołowczycami a Mierzwicami. Zgodnie z założeniami organizatorów trasa wiodła leśnymi drogami, łąkami, bezdrożami, po Leśnych kompleksach Nadleśnictwa Sarnaki i po obszarach „Natura 2000”. ograniczając do minimum asfaltowe podłoże.

W biegu triumfował Daniel  Borowski ze Starej Bordziłówki z czasem 00:39:34 drugie miejsce zajął Tomek Skóra z Grupy Biegaczy Skórzec Biega. Natomiast podium uzupełnił Patryk Świętochowski z klubu: Bobuś Running Team. Natomiast w Nordic Walking klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Sylwester Męczyński Misie 01:12:21 drugie miejsce: Waldemar Hryciuk TKKF KRZNA BIAŁA PODLASKA, a podium uzupełniła najlepsza z kobiet: Agnieszka Rejowska NoWi Siedlce.

W poszczególnych kategoriach wiekowych natomiast nagodzeni zostali (nagrody nie mogły się powtarzać, stąd osoby, które były na podium w klasyfikacji generalnej nie otrzymywały nagród za swoją kategorię):

Panie:
Bieg
Poniżej 30 – Iwona Leszczyńska – Siemiatycze
Powyżej 30 –  Katarzyna Stepczuk – Janów Podlaski Biega

Nordic Walking
< 30 Maria Maciejuk – Horoszki Duże
30 – 50 Justyna Żebrowska – KB Biała Podlaska
+50 – Teresa Hryciuk TKKF KRZNA BIAŁA PODLASKA

Panowie:
Bieg
< 30 Tomasz Kołodziejczuk Sokół Chłopków
30 – 50 Karol Żwiruk – Szybkie Kopyto Ultra
+ 50 Walenty Gryciuk – Nurzec Stacja

Nordic Walking:
< 30 Mikołaj Męczyński Misie
30 – 50 Andrzej Wysocki KaPS
+50 Andrzej Żytkowski TKKF KRZNA.

Jednocześnie nagrodzono najlepszych uczestników z gminy Sarnaki: W biegu był to Andrzej Bartoszuk, natomiast w Nordic Walking – Maria Maciejuk.

Przed głównym biegiem rozegrano natomiast rywalizację przeznaczoną dla najmłodszych. Dzieci rywalizowały na dystansach od 100 do 1000 metrów w 6 kategoriach:

Przedszkolaki

 1. Staś Chybowski
 2. Julia Wasiluk
 3. Mateusz Zbroch

Klasy I – II

 1. Malwina Kostyra
 2. Agata Cieślak
 3. Aleksander Michaluk

Dziewczyny klasa III

 1. Hania Wasiluk
 2. Blanka Kuźma
 3. Hania Filipiak

Dziewczyny klasa IV – V

 1. Blanka Bartoszuk
 2. Natalia Zbroch
 3. Amelia Kołodziejczuk

Chłopcy klasa III – V

 1. Kacper Michaluk
 2. Jakub Bartoszuk
 3. Rafał Roszkiewicz

Chłopcy klasa VI – VIII

 1. Klimaszewski Paweł
 2. Antoni Filipiuk
 3. Franek Sidorenko

Każdy z uczestników zarówno dzieci jak i dorosłych otrzymał pamiątkowy medal wykonany z drewna ozdobiony logiem imprezy, organizatora i Lasów Państwowych.

Na mecie na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Mierzwice – bigos z dziczyzną i grzybami, podkreślający lokalny charakter wydarzenia i leśny charakter trasy, a także kapela ludowa z Brańska, która umilała wszystkim uczestnikom ostatnie metry rywalizacji, a następnie poczęstunek. Jednocześnie zgodnie z tradycją wśród wszystkich uczestników rozlosowano pamiątkowe nagrody m.in.: przejażdżka quadem, weekend dla dwojga w pensjonacie, zestaw kolacyjny: swojski chleb, kiełbasa, smalec i napoje, soki z jabłek, pomidory, gruszki, sadzonki drzewek, wino francuskie od importera, drewno opałowe, usługi fryzjerskie, usługi samochodowe i wiele wiele innych atrakcji ( ponad 30). Dzięki temu wszyscy uczestnicy mogli opuścić wydarzenie pełni wrażeń i radości.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia KGW Mierzwice i druhów z OSP Mierzwice, Sarnaki, Chlebczyn i Hołowczyce, którzy obstawiali trasę i zabezpieczali zawodników przed możliwymi niebezpieczeństwami. Organizatorzy dziękują następującym instytucjom, organizacjom i podmiotom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć :

PARTNER WYDARZENIA: Lasy Państwowe

Sponsorzy i organizacje wspierające:

 1. KGW Mierzwice
 2. Gmina Sarnaki
 3. OSP Mierzwice, Sarnaki, Chlebczyn, Hołowczyce
 4. Nadleśnictwo Sarnaki
 5. Tartak Sarnaki
 6. Gospodarstwo Sadownicze – Michał Karwacki
 7. Gospodarstwo Sadownicze „ Samo Jabłko” – Alina Paluch i córka
 8. Gospodarstwo Ogrodnicze – Artur Zubkowicz
 9. Impresja – Francja na Podlasiu
 10. Maria Maciejuk – Maciejka.art
 11. Sklep Budowlany Pszczółka Sarnaki
 12. Auto Mix – Piotr Sidor
 13. Warsztat Samochodowy – Jacek Korowajczuk
 14. PHU Korpol Mieczysław Korowajczuk
 15. Zakład Fryzjerski – Monika Dmowska
 16. Xtreme – Jakub Małaczek
 17. Gospodarstwo Agroturystyczne – Sławomir Jóźwiak
 18. GOK Sarnaki

  Tekst i foto: R.D.

Reklama

1 KOMENTARZ

Comments are closed.