Coraz więcej osób korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

0
299

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja działa od 2016 i jest doskonałym narzędziem wspomagającym eliminowanie zagrożeń zgłaszanych przez mieszkańców powiatu. Obsługa aplikacji jest prosta, intuicyjna i zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mógł w sposób anonimowy zgłosić nurtujący problem.

– Najwięcej zgłoszeń na terenie powiatu łosickiego dotyczy przekraczania prędkości jazdy przez kierujących samochodami, jednak coraz częściej pojawiają się również zgłoszenia dotyczące dzikich wysypisk śmieci a także spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – informuje mł. asp. Nina Zaniewicz, oficer prasowa KPP w Łosicach.

Każde zgłoszenie na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa jest dokładnie sprawdzane, a weryfikacja zgłoszenia jest ponawiana. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, rejon wskazany przez internautów obejmowany jest przez funkcjonariuszy większym nadzorem. – Celem nadrzędnym funkcjonowania „mapy” jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Bardzo ważne jest, aby zagrożenie zostało naniesione na mapę w miarę możliwości, w jak najbardziej precyzyjny sposób, ponieważ ułatwi to policjantom dotarcie we wskazane miejsce i wyeliminowanie zagrożenia – mówi Nina Zaniewicz.

Musimy pamiętać, że zgłoszenie zagrożenia za pośrednictwem aplikacji KMZB nie zastąpi jednak podjęcia pilnej interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia ludzkiego i takie zgłoszenie „na mapie” nie jest tożsame ze zgłoszeniem interwencji. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.