Chorwacja w Bibliotece Pedagogicznej

2
3

24 października w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach miał miejsce wernisaż wystawy fotografii uznanego fotografa Jarosława Kurzawy, który pasję fotograficzną łączy z pracą fotoreportera Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie.24.pl

Otwarcia wystawy dokonała Anna Czerko – kierownik Biblioteki Pedagogicznej. W swoim wystąpieniu pełnym wzruszeń powitała zgromadzonych gości. Podkreśliła fakt, że dzięki nowym technologiom i dostępnym portalom społecznościowym udało się nawiązać kontakt z artystą i zaprosić go do Łosic. Szczerze wzruszona powiedziała, że otwiera skromną w wielkości Galerię, ale prezentowane w niej prace nadają jej niezwykłego rozmachu, bowiem zdjęcia te są wyjątkową sesją reportażową, która oddaje emocje i atmosferę miejsc, ludzi i sytuacji.

Na otwarciu wystawy gościliśmy wice Starostę Mariusza Kucewicza, który powitał zgromadzonych gości. Stwierdził, że nasza łosicka ziemia też jest piękna, ale oglądana przez pryzmat tych fotografii nabiera nowego wymiaru. Podziękował autorowi prac za to że, przywiózł do naszego miasta te piękne elementy chorwackiej układanki.

Klimat muzyczny tworzył Tomasz Radzyński, który na żywo prezentował standardy bluesowo-rockowe.

Zdjęcia prezentowane na wystawie są magicznie zaklętymi historiami o miejscach, ludziach i emocjach, a dzięki formule czarno-białej fotografii wydobywają eteryczność i wielką wrażliwość artysty. Prace  składają się na mozaikę chorwackiego klimatu, można je oglądać do końca listopada w Bibliotece Pedagogicznej.

Nasz portal objął patronat medialny nad imprezą, zatem już niedługo pokażemy Państwu również materiał video z tego wydarzenia.

[nggallery id=67]

2 KOMENTARZE

  1. Byłem, widziałem, wybawiłem się jak nigdy i obżarłem… No dobra. Nie obżarłem się, bo na diecie jestem. I szkoda, że miałem tak mało czasu… A kto nie dojechał niech żałuje.

Comments are closed.