By ratować sprawniej

0
623

Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, dbają o ciągłe doposażanie swoich jednostek w niezbędny sprzęt oraz wymianę zużytych urządzeń. Z Nowym Rokiem w Łosicach zamontowano Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 oraz terminal DTG-53, natomiast druhowie z Platerowa na akcje wyruszą w nowych ubraniach specjalnych, które podniosą zarówno komfort i jakość pracy strażaków, a także zwiększą ich bezpieczeństwo.

Reklama

OSP Łosice kończy właśnie instalację Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50, który pozwoli Stanowisku Kierowania Komend Państwowej Straży Pożarnej na zdalne, radiowe alarmowanie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz alarmowanie i powiadamianie osób wyposażonych w telefony komórkowe  – służyć do tego będzie terminal DTG-53. Dzięki niemu osoba przebywająca w dowolnym miejscu otrzymuje informacje o alarmach z danej jednostki. System zdecydowanie przyśpieszy proces informowania strażaków ratowników o konieczności niesienia pomocy. Środki na tę inwestycję pochodzą w całości z dotacji zewnętrznej.

Z Nowym Rokiem również w Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerowie strażacy wzbogacili się o nowe wyposażenie. Do strażaków trafiło 9 kompletów ubrań specjalnych. Inwestycja była możliwa dzięki dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ubrania składają się z 3 elementów: kurtki, spodni oraz kurtki lekkiej. Dzięki nowym ubraniom zwiększy się zarówno komfort i jakość pracy strażaków jak również ich bezpieczeństwo podczas akcji.

Foto: OSP Łosice/Facebook, OSP Platerów/Facebook

Reklama
Poprzedni artykuł420 tys zł dotacji na uruchomienie 31 linii komunikacyjnych
Następny artykułSufity Napinane