Brawura i narkotyki przyczyną tragedii

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Oszustwo
30 stycznia 2018 roku do KPP w Łosicach zgłosił się 32 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony na początku miesiąca stycznia za pośrednictwem jednego z portali internetowych zakupił komplet foteli samochodowych na poczet, których dokonał przelewu zaliczki w kwocie 700 złotych. Sprzedający nie wywiązał się z umowy i do chwili obecnej nie dostarczył kupującemu towaru.

Kierowanie bez uprawnień
31 stycznia 2018 roku w miejscowości Ostromęczyn, 29 letni mieszkaniec gminy Platerów kierował po drodze publicznej samochodem osobowym marki Skoda pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.
Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadek drogowy
We czwartek (1.02) około godziny 21:30 w Łosicach na ul. Bialskiej, 19 letni mieszkaniec Łosic kierując samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych przez co stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 19 letni pasażer pojazdu na wskutek zderzenia doznał ciężkich obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala w Łosicach jednak pomimo długotrwałej reanimacji zmarł. Kierowca został poddany badaniu narkotestem na zawartość substancji odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Po opuszczeniu przez niego szpitala został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował w stosunku do kierującego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym sąd może wymierzyć karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku kiedy kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu bądź innego podobnie działającego środka kara może wzrosnąć nawet do 12 lat.

Uszkodzenie mienia
W nocy 28/29 stycznia 2018 roku na parkingu samochodowym w Łosicach nieznany sprawca dokonał przebicia czterech opon w samochodzie marki Seat. Pokrzywdzony, 38 letni mieszkaniec Łosic oszacował wartość strat na kwotę 700 złotych.

Oszustwo
W okresie od 20 stycznia do 2 lutego nieznany sprawca za pośrednictwem portalu internetowego dokonał oszustwa, 34 letniej mieszkanki gminy Stara Kornica. Pokrzywdzona zakupiła 4 karty pamięci za kwotę 79 złotych, za które zapłaciła przelewem na konto wskazane przez sprzedającego. Pomimo tego do chwili obecnej nie trzymała zakupionego towaru.

asp. sztab. Tomasz Zozula

5 thoughts on “Brawura i narkotyki przyczyną tragedii

 1. Anonim

  Gdybyby sam zapracował na to auto , nie miałby we łbie narkotyków , odkąd przestał chodzić do OSP stało się z nim coś złego

  (1)
 2. Anonim

  A to już nie pierwsza uśmiercona osoba przez tego dzieciaka. Posiedzi ze 20 Lat to moze cos sie u niego w mózgu poukłada.

  (1)
 3. Kass

  Jak to nie pierwsza osoba? Ma 19 lat i już kogoś na sumieniu? Dlaczego nie poniósł konsekwencji w takim razie? Czy to mieszkaniec Łosic?

  (1)
 4. Ochotnik

  Pierwsza ofiara była sama sobie winna ale nawet to powinno go czegoś nauczyć

  (1)

Comments are closed.