Biblioteka w Łosicach na to czekała

0
73

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach zakwalifikowała się do projektu Instytutu Pamięci Narodowej „Biblioteka na to czeka”. Dzięki temu jej księgozbiór wzbogacił się o 30 wartościowych książek z zakresu najnowszej historii Polski.

– Wśród książek, które otrzymaliśmy z Instytutu Pamięci Narodowej są między innymi pozycje dotyczące Józefa Piłsudskiego, relacji polsko-żydowskich na Kielecczyźnie w XX wieku, o Komitecie Warszawskiej PZPR, o głosowaniu do Sejmu w czasach PRL-u czy też kilka książek z zakresu działalności „Solidarności”. Znajdzie się także coś dla miłośników literatury polskiej, to jest: książki mówiące o tajnych dokumentach NRD oraz bardzo ciekawe szkice o współczesnej poezji i prozie. Są też woluminy w języku angielskim. Pamiętając, że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana, zapraszamy do naszej biblioteki informuje Łukasz A. Wawryniuk, kierownik M-GBP w Łosicach. Pozostała tematyka nowych książek dotyczy emigracji politycznej, drugiego obiegu, tygodnika „Nowa Kultura”, wydarzeń z marca 1968 r., trzytomowa publikacja pt. „Opozycja i opór społeczny po 1956 r.” oraz książki dotyczące losów Kościoła czy zakonów męskich w latach 1945-1989. Pełen wykaz tytułów znajduje się na www.biblosice.wordpress.com.

Akcja „Biblioteka na to czeka” popularyzuje czytelnictwo i wspiera rozwój bibliotek publicznych, bibliotek szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Jej celem jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej.

T.D.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.