Będzie chodnik dla pieszych i szerszy pas dla aut

5
575

Pojawiła się szansa na budowę chodnika dla pieszych i poszerzenie pasa ruchu na ulicy Białostockiej o co miasto zabiega już od kilku lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę inwestycji.

1 834 673,54 zł – tyle ma wynieść całkowity koszt budowy. Przypominamy, że w pierwszym przetargu ogłoszonym w sierpniu przez GDDKiA nie doszło do rozstrzygnięcia ze względu na brak ofert. Jednak drugi ogłoszony przetarg pozwolił już na wybranie najkorzystniejszej propozycji spośród 6 zgłoszonych firm.

– W ramach inwestycji powstanie chodnik o szerokości 2,5 metra i długości ponad 1 km do granicy miasta, oddzielony od jezdni zieleńcem oraz opaską z betonowej kostki. Zaprojektowano także poszerzenie jednego pasa ruchu – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Magistrat sfinansował wcześniej projekt wymagany zarówno do ogłoszenia przetargu, jak i realizacji przedsięwzięcia. – Dokumentacja została opracowana w grudniu 2017 r. i przekazana GDDKiA. Przetarg został ogłoszony na podstawie dokładnie tej samej dokumentacji – wyjaśnia burmistrz.

Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja winna zostać zakończona w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy.

5 KOMENTARZE

 1. Chodnik 2,5 metra oddzielony od jezdni zieleńcem oraz opaską z betonowej kostki….
  A GDZIE ŚCIEŻKA ROWEROWA!!!!
  Dlaczego w Łosicach jest ich tak mało !!!!

  • Ścieżka pieszo-rowerowa w terenie zabudowanym musi mieć szerokość min. 3 m.
   Przejrzałem z ciekawości dokumentację z przetargu. Szerokość pasa drogowego DK19 zwłaszcza bliżej skrzyżowania z Bialską/Targową jest bardzo wąska i w miejscu minimalnym ma dużo mniej niż 3 m. Dlatego budowa ścieżki pieszo-rowerowej w tym miejscu jest niemożliwa.

 2. Zabetonujmy Łosice,wytnijmy resztki drzew, już tak niewiele zostało. Plac zabaw w centrum miasta i w spalinach to pomysł ludzi o niskiej wyobraźni

Comments are closed.