Awanturnik kierujący motorowerem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

0
284

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymany poszukiwany
2 maja na terenie powiatu łosickiego, dzielnicowi na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia ustalili miejsce pobytu i zatrzymali osobę poszukiwaną, 28-letniego mieszkańca gminy Platerów. Mężczyzna po zapłaceniu zaległej grzywny został zwolniony.

Zatrzymany poszukiwany
2 maja, łosiccy dzielnicowi, działając na podstawie sądowych nakazu doprowadzenia, zatrzymali na terenie powiatu łosickiego dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich 32-letni mieszkaniec gminy Platerów po zapłaceniu zaległej grzywny został zwolniony. Drugi z mężczyzn 62-letni mieszkaniec gm. Huszlew, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, najbliższe sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Zatrzymany poszukiwany
3 maja dyżurny łosickiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Sarnak, że na jej posesji leży pijany mężczyzna. Na miejsce skierowano patrol dzielnicowych. Jak się okazało na posesji spał 57-letni mieszkaniec gminy Sarnaki, który był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna najbliższe 18 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Kradzież z włamaniem
3 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w Makarówce. Nieustalony dotąd sprawca sforsował drzwi pomieszczenia gospodarczego i ukradł z jego wnętrza olej napędowy, rower, elektronarzędzia oraz wiatrówkę. Pokrzywdzony 54-letni mieszkaniec gm. Huszlew oszacował straty na 8000 zł.

Oszustwo internetowe
4 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o włamaniu i zmianie haseł na skrzynkach poczt internetowych, działając na szkodę osobistą 35-letniego mieszkańca Warszawy.

Nietrzeźwy kierujący
7 maja Łosiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. W trakcie interwencji policjanci zatrzymali nietrzeźwego awanturnika, który kierował motorowerem. Siedzący za kierownicą 41-latek mieszkaniec gminy Sarnaki miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a skuter, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Przypominamy kierowcom, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto kierujący musi liczyć się z karą grzywny w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych, która przekazywana jest na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, jak również z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat oraz dziesięcioma punktami karnymi w statusie kierowcy.

Pamiętajmy!!! Każda ilość wypitego alkoholu upośledzą nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

mł. asp. Weronika Wujek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.