Awanturnik kierujący motorowerem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

0
296

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Reklama

Zatrzymany poszukiwany
2 maja na terenie powiatu łosickiego, dzielnicowi na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia ustalili miejsce pobytu i zatrzymali osobę poszukiwaną, 28-letniego mieszkańca gminy Platerów. Mężczyzna po zapłaceniu zaległej grzywny został zwolniony.

Zatrzymany poszukiwany
2 maja, łosiccy dzielnicowi, działając na podstawie sądowych nakazu doprowadzenia, zatrzymali na terenie powiatu łosickiego dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich 32-letni mieszkaniec gminy Platerów po zapłaceniu zaległej grzywny został zwolniony. Drugi z mężczyzn 62-letni mieszkaniec gm. Huszlew, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, najbliższe sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Zatrzymany poszukiwany
3 maja dyżurny łosickiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Sarnak, że na jej posesji leży pijany mężczyzna. Na miejsce skierowano patrol dzielnicowych. Jak się okazało na posesji spał 57-letni mieszkaniec gminy Sarnaki, który był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna najbliższe 18 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Kradzież z włamaniem
3 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w Makarówce. Nieustalony dotąd sprawca sforsował drzwi pomieszczenia gospodarczego i ukradł z jego wnętrza olej napędowy, rower, elektronarzędzia oraz wiatrówkę. Pokrzywdzony 54-letni mieszkaniec gm. Huszlew oszacował straty na 8000 zł.

Oszustwo internetowe
4 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o włamaniu i zmianie haseł na skrzynkach poczt internetowych, działając na szkodę osobistą 35-letniego mieszkańca Warszawy.

Nietrzeźwy kierujący
7 maja Łosiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. W trakcie interwencji policjanci zatrzymali nietrzeźwego awanturnika, który kierował motorowerem. Siedzący za kierownicą 41-latek mieszkaniec gminy Sarnaki miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a skuter, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Przypominamy kierowcom, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto kierujący musi liczyć się z karą grzywny w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych, która przekazywana jest na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, jak również z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat oraz dziesięcioma punktami karnymi w statusie kierowcy.

Pamiętajmy!!! Każda ilość wypitego alkoholu upośledzą nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

mł. asp. Weronika Wujek.

Reklama
Poprzedni artykułSchody Rintal maj bez VAT
Następny artykułZapisz się na kurs Ratownika Wodnego