Audiówką w ciężarówkę

1
2

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej interweniowali w następujących zdarzeniach:

W dniu 29.10.2015 r. o godz. 1240 SKKP  otrzymało zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego w miejscowości Niemojki gmina Łosice. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy SP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na poboczu drogi leży do góry kołami ciągnik rolniczy a pod nim znajduje się przygnieciony mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego podnieśli tył ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego. Po wydobyciu poszkodowanego przekazano ZRM. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zjechanie ciągnika z wysokiego pobocza drogi.

W dniu 29.10.2015 r. około godz. 2101 SKKP otrzymało zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr.698 w miejscowości Łosice. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp z JRG Łosice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Audi A4 zdarzył się z ciągnikiem siodłowym marki Volvo. Na miejscu zdarzenia były obecne dwa patrole policji. Kierowa samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń natomiast kierowca samochodu osobowego zbiegł z miejsca zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukania terenu wokół zdarzenia ( nikogo nie odnaleziono), zneutralizowaniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu rozbitych elementów. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieostrożna jazda, straty oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

W dniu 29.10.2015 r. o godz. 2237  SKKP otrzymało zgłoszenie o pożarze kotłowni w domu jednorodzinnym w miejscowości Sarnaki. Do zdarzenia zostało zadysponowanych 8 zastępów SP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się murowany budynek mieszkalny z częścią usługową, kryty blachą, jednokondygnacyjny. Działania straży polegały na oświetleniu terenu akcji, wprowadzeniu dwóch rot w aparatach ODO do wewnątrz budynku w celu przeszukania go oraz podania prądu wody na źródło ognia. Po lokalizacji pożaru prowadzono oddymianie i rozbiórkę konstrukcji dachowej nad pomieszczeniem kotłowni i ganku przed wejściem do budynku.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieostrożność przy obsłudze pieca c.o. na paliwo stałe. Straty oszacowano na kwotę 60 tys.

Informację sporządził: Dyżurny SKKP sekc. Paweł Jaszczuk

Reklama

1 KOMENTARZ

Comments are closed.