Alarm bombowy!

5
1666

Do łosickiego Urzędu Skarbowego przysłano wiadomość o podłożonej bombie. Natychmiast ewakuowano wszystkie osoby przebywające w budynku, na miejscu pojawili się też funkcjonariusze zajmujący się rozpoznaniem minersko pirotechnicznym, straż oraz podinspektor ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego.

– Ok. godz. 8.40 dyżurny łosickiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że do US w Łosicach drogą elektroniczną wpłynęła wiadomość informująca o możliwości podłożenia ładunku. Na miejsce skierowano policjantów zajmujących się rozpoznawaniem minersko pirotechnicznym. Decyzją kierownika US ewakuowano osoby przebywające na terenie urzędu – informuje mł. asp. Nina Zaniewicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Na miejsce zadysponowano również jednostkę straży pożarnej oraz wezwano podinspektora ds. obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym – Romana Kasprowicza. Po dokonaniu rozpoznania i sprawdzenia budynku, pracownicy wrócili do swoich obowiązków.

– Naczelnik urzędu otrzymała maila z informacją o bombie i natychmiast zadziałała zgodnie z procedurami decydując się na powiadomienie służb oraz ewakuację pracowników. Na szczęście okazało się, że był to fałszywy alarm, jednak nigdy nie można wykluczyć, że informacje takie mogą okazać się prawdziwe. Teren został zabezpieczony i sprawdzony, pracownicy mogli więc bezpiecznie wrócić do swoich obowiązków – wyjaśnia podinspektor ds. OCiZK, Roman Kasprowicz.

O zdarzeniu powiadomiono również Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Foto: nadesłane

Reklama

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.