Aktywiści docenieni

13
0

11 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zainicjowane przez Przewodniczącą Komisji Oświaty – Wandę Frączek, w której uczestniczyli obok przedstawicieli Komisji i Starostwa również zaproszeni goście.

Przewodnicząca Komisji Oświaty Wanda Frączek już po raz kolejny zainicjowała spotkanie w ramach posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na które zaprasza się aktywistów z powiatu łosickiego. Celem tych posiedzeń jest wyróżnienie oraz docenienie działań organizacji pozarządowych i animatorów społecznych na rzecz społeczności lokalnej. Na spotkanie zaproszono 26 podmiotów z terenu całego powiatu, które w ramach dzielenia się doświadczeniem i dobrymi pomysłami, mieli możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy na forum.

Przewodnicząca Komisji Oświaty, a także starostowie podczas swoich wystąpień podkreślali rolę działań realizowanych przez poszczególne podmioty i osoby, wskazywali obszary działalności charytatywnej, która własnie dzięki zaangażowaniu poszczególnych osób rozwija się na naszym terenie we wszystkich kierunkach.

Zauważono i doceniono inicjatywy sportowe, kulturalne, animacyjne oraz szeroko rozumianą aktywizację środowisk w których działają przybyli na posiedzenie goście. Wśród docenionych inicjatyw znalazł się również projekt pt. ŁOSICE.INFO, który jak doskonale wiecie jest zupełnie prywatną inicjatywą grupy znajomych, opierającą się wyłącznie na pasji i zapale, oraz chęci promocji Łosic. Bardzo nam miło, że nasze działania zostały zauważone i docenione. W każdą z akcji w jaką się angażujemy wkładamy wiele serca i poświęcamy jej mnóstwo czasu, staramy się być na bieżąco z aktualnościami i tworzyć dla Was ciekawe materiały. Wczorajsze spotkanie było dla nas motywujące do dalszej pracy. Mogliśmy zaprezentować działania takie jak: Odjazdowy Bibliotekarz, Dzień Dziecka z BS (od którego tak naprawdę zaczęła się nasza przygoda i współpraca z pozostałymi podmiotami wyróżnionymi na posiedzeniu), Na Wschód oraz cykl akcji związanych z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego do bazy DKMS Polska.

Ruda, która została zaproszona na posiedzenie jako jeden z głównych twórców ŁOSICE.INFO w obecnej formie, dużą część swojego wystąpienia poświęciła podziękowaniom pozostałym uczestnikom spotkania, z którymi tak naprawdę współdziałamy na co dzień. Piątkowe posiedzenie Komisji uświadomiło nam, że w większości wszystkie działania w jakie się angażujemy powstają przy współudziale praktycznie wszystkich animatorów i aktywistów, którzy mieli przyjemność być gośćmi tego wyjątkowego posiedzenia Komisji Oświaty.

Dlatego z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczą w organizacji szeroko rozumianej działalności charytatywnej i społecznej w naszym powiecie. Dzięki takim ludziom organizuje się min. rajdy harcerskie i zajęcia dla osób niepełnosprawnych, to dzięki inicjatywom sportowym powstała Powiatowa Liga Piłki Ręcznej oraz odbywa się Biegiem przez Platerów – Podlaska Dycha, to dzięki zaangażowaniu i uporowi członków Stowarzyszenia  Lokalnych Aktywistów “B” udało się wywalczyć boisko wielofunkcyjne i piękny plac zabaw, a Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek Borsuki nad Bugiem wypełnia atrakcyjnymi zajęciami niedzielne popołudnia mieszkańcom swojej społeczności w pięknie wyremontowanej świetlicy i placu zabaw. Dzięki tym ludziom powstają murale, odnawiane są pomniki historii, zakładany jest radiowęzeł w Zespole Szkół Nr 1 w Łosicach, powołano do życia Biuro Porad Obywatelskich, organizowany jest czas wolny dla dzieci i młodzieży i zajęcia z hipoterapi, to oni aktywizują wszystkie grupy społeczne i sprawiają, że w naszym powiecie “dzieje się” coraz więcej.

Wicestarosta Mariusz Kucewicz tak posumował wczorajsze spotkanie

Mariusz Kucewicz <———-kliknij żeby posłuchać

Zdjęcia Rudej dzięki uprzejmości Anny Tarkowskiej Stowarzyszenie Lokalnych Aktywistów “B”

[nggallery id=184]

13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
halyna
halyna
12 kwietnia 2014 13:40

Brawo brawo brawo. Dziękuję, pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
12 kwietnia 2014 19:57

Nobel dla Anny T. Pozdr. Kobieta z pasją.
Dziel. Gm. Pl.

1349
1349
12 kwietnia 2014 22:07

a czego dokładnie dokonali ci aktywiści? przykładów nie ma

1349
1349
12 kwietnia 2014 22:16
Reply to  1349

bo to co wymienione to albo od gminy albo z UE

halyna
halyna
12 kwietnia 2014 23:56

1349, Skoro to takie proste to czemu sam nie pozyskałes funduszy,czemu nie pracujesz w czynie społecznym,czemu nie poświęcasz czasu dla innych,czemu nie włączasz się z wolontariat,czemu nie jesteś kreatywny i czemu Ci się nie chce tak jak tutaj wymienionym?
Tak tylko pytam…

iohu
iohu
13 kwietnia 2014 11:37
Reply to  halyna

A co w tym złego, żeby wymienić te działania aktywistów? Czemu ludziom nie powiedzieć czym kto się zasłużył i jaką to korzyść miastu przyniosło. Idą wybory – może warto wymienić, niektórych obecnych radnych na aktywistów – z korzyścią dla miasta i powiatu

baba
baba
13 kwietnia 2014 14:12
Reply to  iohu

“Idą wybory (…)” no właśnie, cały efekt psuje właśnie ten jeden fakt. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to stało się motorem pobudzenia do aktywności niektórych osób. I cały duch społecznictwa gdzieś ulatuje na rzecz interesu aktywisty. Trochę to smutne, choć zawsze lepsze niż siedzenie na tyłku i zbieraniu elektoratu tylko na krytyce i oczernianiu innych…

Heniek
Heniek
13 kwietnia 2014 20:02
Reply to  halyna

halyna, z tego co widzę , to społecznik ex-poseł Stefan za każdy wniosek ( bez względu czy przejdzie czy nie ) kroi ok 2000zł więc czy to społeczna praca / Tak tylko pytam.

halyna
halyna
14 kwietnia 2014 07:57
Reply to  Heniek

Heniek, bardzo możliwe że część zaproszonych z czynem społecznym nie ma nic wspólnego (nie mam dowodów). Jednak miałem okazję kilkakrotnie spotkać się z inicjatywami części społeczników (tych prawdziwych) i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że mam wielkie szczęście że tacy ludzie działają w moim otoczeniu. Nie chcę nikogo idealizować ale te osoby robią naprawdę dobrą robotę i robią ją nie dla zaszczytów (chociaż napewno jest im miło kiedy ktoś to doceni) i nie dla własnych korzyści. Wydaje mi się że ta cześć społeczników,którą znam lub znam ich działania, pracuje w myśl wyznawanej idei pracy na rzecz najbliższego środowiska i to… Czytaj więcej »

zardzewiały
zardzewiały
13 kwietnia 2014 12:40

@1349 – jeśli ci wymieni w artykule ludzie nic nie zrobili w Twoim odczuciu, to proszę pochwal się swoim dorobkiem na rzecz działań społecznych (w których nie dostajesz ani grosza dla siebie i często sam z własnej kieszeni dokładasz, żeby innym było miło). Łatwo krytykować samemu nic nie robiąc. Zamiast się cieszyć, że wśród nas są tacy zapaleńcy,społecznicy to najlepiej podcinać im skrzydła i wmawiać, że są nic nie warci, a ich działalność jest bezsensowna. Ja podziwiam wszystkich wymienionych za to że ciągle są pełni nowych świetnych pomysłów i działają w szeroko rozumianym czynie społecznym. Nie dajcie podciąć sobie skrzydeł… Czytaj więcej »

arti
arti
16 kwietnia 2014 08:31

najgorsze ze cokolwiek byś nie zrobił dla tego miasta to i tak zawsze będą się doszukiwać jakiś podtekstów tego działania.
A jak ktoś robi to bo uważa ze warto coś tak po prostu zrobić dla ludzi , żeby w tym miasteczku żyło się ciekawiej
to tez żle.
Ludzie obudzcie się w końcu – macie coraz więcej możliwości, korzystajcie a nie tylko krytykować.

baba
baba
16 kwietnia 2014 12:58

Myślę, że po prostu mamy problem z rozróżnieniem dwóch pojęć: aktywista i społecznik. Społecznik – człowiek bezinteresownie działający dla dobra społeczności. A aktywista to po prostu bardzo aktywny członek jakiejś organizacji. Nie oznacza więc, że działają nim bezinteresowne pobudki. Myślę, że nie jest powodem do wstydu fakt, że jest się koordynatorem lub szkolącym (odpłatnie) w ramach projektu, przy którym się aktywnie działa a który przy okazji oddziałuje na korzyść społeczności lokalnej. Nieporozumienia wynikają z faktu, że ktoś próbuje ukrywa fakt, że nie robi tego charytatywnie a wszyscy wiemy, że tak po prostu nie jest. Owszem są jednostki, które są aktywne… Czytaj więcej »

arti
arti
16 kwietnia 2014 15:42

szkoda gadać – w tym miescie się nigdy nic nie zmieni
bo wiekszośc myśli ze ludzie społecznie działający maja z tego same korzyści finansowe,
a ja wam mówie są korzyści ale nie finansowe tylko dla mnie taką korzyscią jest widok ponad 120 osób biorących udział czynny w zawodach i to systematycznie to jest moja zapłata.