Agresywne psy zaatakowały biegaczkę – odpowie ich właściciel

0
1252

Kradzież
31 sierpnia 2021 w Łosicach, nieznany sprawca dokonał kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodu m-ki Saab, znajdującego się po zdarzeniu drogowym w przydrożnym rowie. KPP w Łosicach prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Nietrzeźwy kierujący
1 września 2021 r. w Niemojkach, 28-letni mieszkaniec gminy Łosice kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Niestosowanie do zakazu
5 września 2021 r. 40-letni mieszkaniec gminy Sarnaki kierował renault pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Agresywne psy zaatakowały biegaczkę – odpowie ich właściciel

W miniony poniedziałek wieczorem, na jednej z łosickich ulic, psy zaatakowały biegaczkę. Właścicielowi czworonogów grozi dotkliwa kara.

W poniedziałek, ok. godz. 20:30 dyżurny łosickiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnych psów biegających po Łosicach. Na miejsce został skierowany patrol. Zgłaszająca wskazała posesję, z której wybiegły dwa psy i zaatakowały ją podczas biegania, goniły ją, warczały i szczekały.

Jak się okazało, właściciel czworonogów był kompletnie pijany i nawet nie wiedział, gdzie są jego zwierzęta. Na szczęście zgłaszająca nie została pogryziona przez psy, w porę pojawił sie jej mąż, któremu udało się je odgonić. Teraz właściciel psów poniesie karę zgodnie z kodeksem wykroczeń za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Czyn zagrożony jest karą ograniczenia wolności, grzywny albo karą nagany.

Seniorka nie dała się oszukać

W piątek do siedemdziesięcioletniej kobiety z gminy Sarnaki zadzwoniła oszustka podając się za jej wnuczkę. Żądała pożyczenia pieniędzy za załatwienie sprawy rzekomo spowodowanego wypadku drogowego. Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania podczas tego typu rozmów.

W piątek wieczorem do 71-latki z terenu gminy Sarnaki zadzwoniła nieznana kobieta i łkającym głosem poinformowała “babcię”, że spowodowała wypadek samochodowy, w którym bardzo poważnie ucierpiała ciężarna kobieta. Jak twierdziła, “dogadała się” właśnie z przesłuchującym ją policjantem i musi mu przekazać 100 tysięcy zł za uniknięcie 12 lat więzienia.

Seniorka jednak nie dała się zwieść i po wielu namowach do zebrania biżuterii, kosztowności i gotówki w kwocie co najmniej 30 tysięcy, ze złością rzuciła słuchawkę, po czym powiadomiła Policję. Kobieta nie straciła zimnej krwi i uniknęła oszustwa.

Pamiętajmy, że legenda jaką opowiedzą oszuści może być różna. Sprawcy mogą podawać się za członków rodziny, podszywać się pod urzędników lub przedstawicieli jakiejś organizacji, policjantów, pielęgniarki, pracowników socjalnych. Najczęściej proszą o pilne przekazanie pieniędzy.

Zalecamy stosowanie zasady ograniczonego zaufania – lepiej być nieco podejrzliwym, niż stracić dorobek życia. Pamiętajmy także, aby nie udzielać przez telefon żadnych informacji dotyczących danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich ani posiadanych w domu pieniędzy czy innych cennych przedmiotów.

asp. Nina Zaniewicz

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.