Agnieszka Markiewicz reprezentująca miasto w biegu Stubai Ultratrail zameldowała się po 66 km na mecie ustalonej na wysokości 2 960 m n.p.m. na stacji kolejki Eisgrat z czasem 12:32:21, co dało jej ostatecznie wysoką 11 pozycję wśród kobiet.
Droga do celu ze starem w stolicy Tyrolu, wiodła przez Dolinę Stubai – wschód słońca na wysokości ponad 2000 m n.p.m., klimatyczne schroniska, miasteczka i wodospady. A na mecie czekały na Agnieszkę niezapomniane widoki na alpejskie trzytysięczniki.
Agnieszka to miłośniczka długodystansowych biegów górskich i Top Regionu 2021 w kategorii Sportowiec Roku. Pierwsze kroki związane z bieganiem stawiała w 2014 roku jako wolontariuszka warszawskich i poznańskich biegów ulicznych. Rok 2021 to seria biegowych sukcesów w prestiżowych startach na arenie polskiej i międzynarodowej. Łosiczanka stawała na podium takich imprez jak Łemkowyna Ultra Trail 150km, Gorce Ultra Trail 48km, Jaga-Kora 40km, czy Innsbruk Alpine Trail Run.
Fot. Michał Buczyński