100 tys zł na remont zabytkowego kościoła w Niemojkach

4
568

Władze Mazowsza przyznały dofinansowanie w wysokości 100 tys zł na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Niemojkach. Dzięki pieniądzom zabytkowy kościół z 1793 roku odzyska dawną świetność.

Sejmik Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa mazowieckiego i przyznał dotacje na wybrane zadania.

Wnioskodawcy mogli zyskać pieniądze na np. badania konserwatorskie i architektoniczne, wykonanie dokumentacji, zabezpieczanie i odnowienie zabytków czy modernizacje instalacji elektrycznych. W tym roku do samorządu wpłynęło aż 165 wniosków związanych z ochroną zabytków na łączną kwotę ponad 22 mln zł.

Ostatecznie komisja konkursowa, po ocenie formalnej i merytorycznej zdecydowała o przyznaniu dotacji 90 zabytkom. Dofinansowanie w kwocie 100 tys zł przyznano również na odnowę kościoła parafialnego w Niemojkach. Całkowity koszt zadania to 139 056,40 zł. Zaplanowane prace sprawią, że zabytkowy kościół wybudowany w 1793 roku odzyska dawną świetność.

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego kościół kasy nie dał na odbudowę??? Mają miliony a im szkoda wydac tylko z państwowej kasy brać.niech proboszcz merca sprzeda będzie na remont.porazka

  2. Ten kościół jest non stop w remoncie – w nim już mniej części zabytkowych niż w niejednym domu..

  3. Czytaj ludu powiatu Łosickiego. Kasa na remont – jak zawsze – pochodzi z Sejmiku Wojewódzkiego – a NIE od wojewody, żebyście znowu nie pisali jak to samorząd województwa mazowieckiego (sejmik, Urząd Marszałkowski) ze Struzikiem na czele, nic gminom nie dają. Przejdźcie się po Łosicach czy ościennych gminach i poczytajcie tablice przy zrealizowanych inwestycjach skąd przyszła do Was kasa, wtedy zobaczycie na ilu tablicach figuruje Urząd Marszałkowski (samorząd woj. mazowieckiego) a na ilu wojewoda i samorząd wojewódzki (o ile figuruje). Może w końcu się ockniecie i przestaniecie pisać dyrdymały jak to PiS i Duda finansują powiatowe inwestycje.

Comments are closed.