Pozyskano blisko 3.5 mln zł na budowę drogi i drugiego mostu

0
924

Z instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego pozyskano blisko 3.5 mln zł na budowę drogi gminnej w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku ul. Parcele wraz z utworzeniem mostu na rzece Toczna. Inwestycja pozwoli odciążyć ruch w centrum miasta.

Miastu w realizacji budowy drogi gminnej  w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku ul. Parcele wraz z utworzeniem mostu na rzece Toczna pomoże Sejmik Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa. Przedstawiono tam listę beneficjentów którym zostanie udzielona pomoc finansowa. Wśród wybranych podmiotów znajdują się Łosice ze swym projektem. Na ten cel samorząd Mazowsza planuje przeznaczyć 3 420 000 zł. Przy czym szacunkowy koszt inwestycji to około 4 mln złotych. Miasto ma już gotowy projekt oraz pozwolenie na budowę. Wkrótce zostanie też podpisana stosowna umowa, dotycząca finansowania budowy.

Budowa drogi to bez wątpienia jedna z ważniejszych inwestycji ostatnich lat. Przede wszystkim pozwoli odciążyć centrum miasta poprzez skierowanie części aut na drogę alternatywną dla poruszających się w kierunku Siedlce – Międzyrzec Podlaski oraz dla ruchu lokalnego. Obecnie ruch niestety skoncentrowany jest w obrębie głównej arterii miejskiej i ścisłym centrum.

Jednocześnie brakuje ogólnodostępnych tras pozwalających na ominięcie centrum bez nakładania dodatkowej drogi. Na razie możliwość taką daje jedynie przejazd przez wąską uliczkę przy ogródkach działkowych. Wyminiecie się tam dwóch pojazdów jest jednak niemożliwe. Ewentualnie można też wybrać trasę prowadzą przez okoliczne miejscowości, co wydłuża drogę o kilka lub kilkanaście kilometrów.

Reklama