‘Łosice – Students’ Hollywood

0
30

I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach pragnie zaprosić uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjalnych do wzięcia udziału w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ‘Łosice – Students’ Hollywood’. W konkursie oceniane będą filmy video w całości przygotowane przez uczniów, w których wystąpią również uczniowie – ich twórcy.

– Zachęceni pozytywnym odbiorem ubiegłorocznej edycji konkursu, pragniemy kontynuować organizowanie tego wydarzenia, dającego młodzieży szansę pogłębiania znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych w formie odbiegającej od tradycyjnych pisemnych konkursów językowych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć takie wyzwanie. Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu spotka się z zainteresowaniem młodzieży. Czekamy na zgłoszenia! – zapraszają Sylwia Zbrożek i Zofia Przesmycka nauczycielki języka angielskiego w I LO.

REGULAMIN

Temat do przedstawienia w filmie: Mój ulubiony bohater filmowy / literacki.

Filmy mogą nawiązywać do przygód wybranego bohatera w filmie / książce lub przedstawiać zupełnie nowe sytuacje, scenki, wymyślone przez uczniów z udziałem wybranej postaci. Bohatera należy wybrać z anglojęzycznych filmów lub książek napisanych przez autorów brytyjskich lub amerykańskich. Konwencja dowolna: dialogi / lektor / napisy . Dozwolone jest wykorzystanie podkładu muzycznego, nie może on jednak zagłuszać mówiących aktorów. Film powinien być w całości zrealizowany w języku angielskim i nie może zawierać treści / scen obraźliwych czy wulgarnych. Czas trwania filmu: 3 – 5 minut. Do udziału w konkursie zapraszamy kilkuosobowe zespoły. Prosimy członków każdego zespołu o wybranie nazwy dla swojej drużyny. Niemniej jednak, nie wykluczamy sytuacji, w której do konkursu zgłosi się ambitny młody twórca indywidualista. Czekamy na wszystkich chętnych!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi wiosną w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach. Szczegółowe informacje zostaną podane po zakończeniu przyjmowania filmów. Jury konkursu, oceniając filmy, będzie brało pod uwagę następujące kryteria: scenariusz, jakość języka angielskiego, kostiumy/rekwizyty, grę aktorską oraz jakość techniczną filmu. Dla zwycięzców i wyróżnionych uczestników przewidziano nagrody.

Zgłoszenia do konkursu prosimy nadsyłać na adres: angielski.liceum-losice@wp.pl w terminie do 18 stycznia 2019 r. W wiadomości prosimy podać nazwę zespołu, skład zespołu, imię i nazwisko opiekuna oraz nazwę szkoły. Szkoła może być reprezentowana przez dowolną liczbę zespołów.

Na filmy konkursowe czekamy do 1 marca 2019 r. Filmy mogą zostać nadesłane w formie elektronicznej lub dostarczone do naszej szkoły na nośniku danych. (płyta, pendrive)

W razie pytań, uprzejmie prosimy o kontakt: angielski.liceum-losice@wp.pl

Reklama