80 tys zł na remonty strażnic

1
375

Na remonty i odbudowę 4 strażnic OSP z terenu powiatu, samorząd Mazowsza przeznaczył 80 tys zł. Pieniądze trafiły do Łosic, Platerowa, Mostowa i Hołowczyc.

– To już kolejne wsparcie dla naszych strażaków ochotników. W obecnej sytuacji ma ono jednak dodatkowe znaczenie. Wprowadzone w związku epidemią restrykcje bardzo niekorzystnie odbijają się na naszej gospodarce. Dlatego, udzielając dofinansowania na realizację tych inwestycji, wspieramy nie tylko strażaków, ale także małe, lokalne przedsiębiorstwa, które będą wykonawcami robót modernizacyjnych, remontowych i naprawczych.  Pomagamy strażakom, ale też aktywizujemy w sensie gospodarczym małe przedsiębiorstwa – podkreśla marszałek Adam Struzik.

– Strażnice to miejsce pracy naszych mazowieckich strażaków ochotników, ale nie tylko. Doskonale wiemy, że często to także ośrodki kulturalne i miejsca integracji lokalnych mieszkańców. Muszą więc być bezpieczne, a niektóre z nich wymagają pilnego remontu. Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu i odnowieniu mazowieckich strażnic – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Fot. www.mazovia.pl

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.