80 tys. zł dla Łosic z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

0
669

Mieszkańcy województwa mazowieckiego wybrali 68 projektów, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród nich znalazł się łosicki pomysł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 80 tys. zł.

Reklama

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście i gminie Łosice – to nazwa projektu, który zakłada utworzenie aktywnego przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 698 na skrzyżowaniu w Łuzkach oraz montaż dwóch znaków aktywnych D-6 przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Siedleckiej i Parcele. Już dziś wiemy, że pomysł na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie zostanie zrealizowany, bowiem samorząd Mazowsza przyznał na ten cel 80 tys. zł. O kwalifikacji inwestycji do realizacji zadecydowali internauci.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy Mazowsza mogli zadecydować o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. W podregionie siedleckim do którego należą też Łosice, zakwalifikowano do realizacji w sumie 6 projektów (na 68 wybranych z całego województwa). – Mieszkańcy podregionu siedleckiego zauważają piękno otaczającego ich krajobrazu, stawiają również na bezpieczeństwo ruchu drogowego, w czym pomóc mają szkolenia dla kierowców czy bezpieczne przejścia w gminie Łosice – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Warto wspomnieć, że do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty.

Reklama
Poprzedni artykułDotykiem pisane – zaproszenie na warsztaty
Następny artykułKucharz chef de partie praca w hotelu Irlandia