Pójdzie siedzieć za jajka?

0
4

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymany poszukiwany
26 marca 2018 roku łosiccy kryminalni realizując czynności związane z poszukiwaniami, 28 letniego mieszkańca gminy Sarnaki, ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie województwa podlaskiego. Poszukiwany listem został zatrzymany w miejscowości Boćki i osadzony w policyjnym areszcie.

Nietrzeźwy rowerzysta
26 marca 2018 roku w miejscowości Zakrze policjanci łosickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, 39 letniego mieszkańca Łosic kierującego rowerem. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,48 promila alkoholu w organizmie.

(żart Prima Aprilis) Kradzież rozbójnicza (żart Prima Aprilis)
31 marca 2018 roku dwie kobiety złożyły zawiadomienie w KPP Łosice, z którego wynikało, że kobietom podczas powrotu z kościoła do domu, po poświęceniu pokarmów nieznani młodzi mężczyźni zabrali koszyczki ze święconką. Sytuację nagrał miejski monitoring. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia sprawców kradzieży i szybko wytypowali podejrzanych. Okazali się nimi trzej młodzi mężczyźni w wieku 17 lat. Jeden ze złodziei podczas przesłuchania tłumaczył, że spóźnił się do kościoła na godz. 10.00 i jak przyszedł było już po święceniu. Nie chciał czekać w kościele na kolejną turę święcenia, więc zostawił swój koszyczek i w tym czasie udał się z kolegami po zakupy. Jak wrócił, jego koszyczek leżał na ziemi i był rozdeptany. Ze strachu przed mamą postanowił “załatwić” sobie koszyczek od kogoś. Za ten czyn grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany zgłosił się do komendy
29 marca 2018 roku do KPP Łosice zgłosił się na przesłuchanie, 35 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica. W trakcie sprawdzenia osoby policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu czynności służbowych poszukiwany został zwolniony.

Ujawniono nielegalne papierosy
27 marca 2018 roku w miejscowości Bachorza policjanci Wydziału Kryminalnego działając na podstawie informacji operacyjnych dokonali przeszukania posesji 68 letniej mieszkanki gminy Huszlew. W trakcie czynności ujawnili i zabezpieczyli ponad 1400 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

Wypadek drogowy
30 marca 2018 roku na trasie Hołowczyce – Terlików, 26 letnia mieszkanka gminy Sarnaki kierując samochodem osobowym marki VW Golf na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do przydrożnego rowu. Kierująca z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Białej Podlaskiej. W chwili zdarzenia była trzeźwa. Policja ustala przyczynę i okoliczności wypadku.

asp. sztab. Tomasz Zozula